Klasikinės psichologinio smurto taktikos

Prievarta – tai nebūtinai fizinis smurtas. Yra daug kitų žiauraus elgesio formų, tokių kaip seksualinis, emocinis ar psichinis smurtas, vykdomas žodine forma.

Tuo metu kai kitos žiauraus elgesio formos yra akivaizdžios, psichinis smurtas kartais labai sunkiai pastebimas. Viskas gali prasidėti nuo atsitiktinio komentaro apie ką tik norite: tapetų spalvą, indus kriauklėje, automobilį.

Jūsų partneris-narcizas staiga reaguoja į jūsų komentarą kaip į asmeninį įžeidimą. Jūs bandote paaiškinti, kad taip nėra, kad nieko tokio neturėjote galvoje, tačiau įvykiai plėtojasi tokiu būdu, kad galiausiai jūs pats savo akyse pradedate atrodyti bepročiu.

Kaip tai vyksta? Štai keli mėgstamiausi psichologinio smurto būdai, kuriuos naudoja narcizai.

Įniršis. Intensyvus pyktis, kuris kyla, kaip taisyklė, visiškai tuščioje vietoje. Tai baugina ir šokiruoja auką, ji nutyla ir stengiasi paklusti.

Varymas iš proto. Narcizai neretai piktnaudžiauja melu apie praeitį. Dėl to auka priversta pastoviai abejoti nuosava atmintimi, savu suvokimu ir sveiku protu. Narcizai tvirtina, kad viskas buvo ne taip ir pateikia begalę įvairiausių liudijimų. Narcizo partneris gali pradėti abejoti tuo, ką pasakė vos prieš minutę.

Kad priverstų jus abejoti savimi ir savo teisumu, narcizai gali pamėginti „gręžti” jus akimis. Tai kryptingas, įdėmus, visiškai bejausmis žvilgsnis. Taip daroma, kad auka išsigąstų ir paklustų.

Baudimas ignoravimu. Vienas iš nebylių manipuliavimo metodų – „ignoras”. Su jumis iš pradžių nesikalba, paskui lyg ir leidžia nutrūkti nuo kabliuko ir susilaukti atleidimo, tačiau jūs turite atsiprašyti. Nesvarbu, kalti esate, ar nekalti. Tokiu būdu narcizas pasiekia, kad jūs pakeistumėte jam nepatogų savo elgesį. Kaip taisyklė, šis žmogus turi sau už nugaros turtingą kivirčų dėl menkniekių istoriją.

Projekcija. Narcizai užkrauna atsakomybę visiškai nieko dėtiems žmonėms. Tarkime, piktnaudžiaudami melu, jie gali apkaltinti melavimu sutuoktinį. Arba priversti sutuoktinį jaustis kaltu, kai kaltas iš tikrųjų yra jis pats. Tai kelia sumaištį ir painiavą.

Iškraipymas. Jeigu narcizui parodysi, kad jis neteisus, jis stengiasi viską pavaizduoti taip, kad būtent auka būtų apkaltinta dėl jos elgesio. Jis neprisiima atsakomybės už savo elgesį ir toliau reikalauja atsiprašymo savo adresu.

Bauginimas. Pati mėgstamiausia taktika – priversti partnerį baimintis, kad bus dar blogiau negu dabar, grasinant, pavyzdžiui, dar didesniu atstūmimu ar išsiskyrimu. Paskui narcizas atsisako savo grasinimų ir kažko paprašo partnerio, ko jis įprastomis aplinkybėmis nedarytų. Tai leidžia narcizui gauti tai, ko normalioje situacijoje auka niekad neduotų.

Kai visi išvardinti punktai jau nebeveikia, narcizas meta pagrindinį kozirį: „Auka esu būtent aš!” tikėdamasis susigrąžinti sau simpatiją, o kartu su ja – kontrolę.

Jūs galite išmokti pats ir išmokyti artimus žmones turėti galvoje šiuos manevrus ir išsaugoti ramybę, jeigu jie pastebi tokius bandymus manipuliuoti jais. Ir pasitraukti iš tokių pokalbių kaip galima greičiau. Tai padės jiems išvengti psichologinio smurto, padės netapti manipuliatoriaus aukomis.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *