Kiekvieną rytą užduokite sau šiuos klausimus

Vidutinis dėmesio koncentracijos lygis nukrito nuo 12 sekundžių 2000 metais (kai prasidėjo mobilių telefonų revoliucija) iki 8 sekundžių mūsų dienomis, t.y. 33 procentais. Normaliu rodikliu laikomos 9 sekundės.

Jūs galite kontroliuoti savo protą? Pagalvokite apie tai tiesiog dabar. Žinoma, pirmiausiai į galvą šaus mintis „Be abejo! Juk kalba eina apie mano smegenis mano kūne!” Taip, smegenys be jokios abejonės priklauso jums, bet ar tikrai esate pajėgūs jas kontroliuoti? Daug žymių neurobiologų atsako į šį klausimą neigiamai. Tyrimai rodo, kad didžiąją dalį laiko mūsų protas dirba autopiloto režimu.

Štai du pavyzdžiai:

Pirmas. Jūs laikotės dietos ir kasdien treniruojatės, tačiau dėl kažkokios priežasties, puikiausiai suprasdami, kad tai kenksminga, negalite atsisakyti nuo glazūruotų spurgų.

Antras. Nutarėte daugiau nebegalvoti apie save negatyviai ir neironizuoti savo atžvilgiu. Tačiau negatyvo savo paties adresu kiekis ir toliau didėja.

Tai tik du pavyzdžiai, kuriuose galite atpažinti pats save. Pagrindinė mintis akivaizdi: visi turime minčių, kad reikia atsisakyti kai kurių kenksmingų dalykų, tačiau padaryti tai realiai gaunasi toli gražu ne visada.

Atsakykite į paprastą klausimą: ar galime kontroliuoti savo protą? Taip ar ne? Būtų labai kvaila manyti, kad nesugebame kontroliuoti šio organo, galų gale mes juk padarome kai kuriuos darbus iš tų, kuriuos sugalvojome. Ir tuo pat metu praleidžiame didelę gyvenimo dalį autopiloto režime: valgome, galvojame, klausomės, kalbamės…

Kodėl taip yra?

Kalbant paprastai, taip yra dėl to, kad protas yra pagal nutylėjimą „tingus”. Smegenys veikia labai sudėtingai ir svarbiausia jų paskirtis – surasti efektyviausią išeitį iš konkrečios situacijos. Smegenys taip pat yra aparatas, skirtas suvokti, ką matome, susieti abstrakčius dalykus į vieną visumą, kad galima būtų apmąstyti, kas mus supa. Štai dėl ko taip sunku ištrūkti iš nusistovėjusių įpročių.

Be specialių „mokslų” protas ir toliau tingės. Ir būtent tokiose situacijose į pagalbą pasitelkti reikia sąmoningumą. Proto pertvarkymas – ne toks jau sudėtingas procesas. Tiesiog užduokite sau kiekvieną rytą šiuos kelis pagrindinius klausimus ir galėsite žymiai palengvinti sau gyvenimą, surasdami išeitis iš pačių sudėtingiausių situacijų.

Kas išties man svarbu?

En Herman-Nehdi, Herrman International generalinė direktorė, per vieną konferenciją papasakojo, kad šiuo metodu užprogramavo save ieškoti tikrų problemų, kas leidžia atsakyti į klausimą „Kodėl mes elgiamės būtent taip ne kitaip šioje konkrečioje situacijoje?”

Pavyzdžiui, daugelis nutaria skirti daugiau dėmesio fiziniams pratimams. Iš tikrųjų tai labai abstrakčios mintys apie problemą, kurias reikia konkretizuoti. Paklauskite savęs, kodėl išties norime apkrauti save dideliais fiziniais krūviais? Norime pagerinti išvaizdą? Sumažinti cholesterino lygį? Tapti sektinu pavyzdžiu kitiems? Galbūt norime tapti grakštesniais? Sulaukti paaukštinimo? Pradėti savo verslą?

Neleiskite sau supaprastinti problemos. Suradę adekvačiausią atsakymą į šį klausimą, smarkiai padidinsite šansus pasiekti išsikeltą tikslą.

Kokiu būdu galiu tai gauti?

Mėgstame kalbėti apie tai, kad ruošiamės kažką padaryti, nors neturime jokio supratimo, kaip tai darysime. Žmonės rėžia visiškai niekuo nepagrįstus pareiškimus, kadangi smegenys turi savybę atsikratyti atsakomybės už nesėkmingus veiksmus.

Štai dar vienas pavyzdys. Nutarėme susirasti naują darbą. Atrodytų, nieko sudėtingo ir visgi kiek daug žmonių toliau lieka dirbti nemėgstamą darbą, nežiūrint į visus savo ketinimus? Paprastai visi jų pareiškimai baigiasi šnipštu būtent dėl to, kad jie niekada neturėjo realaus veiksmų plano.

Kokiu būdu tasai hipotetinis žmogus ruošiasi ieškoti naujo darbo? Galbūt jis skirs šiam užsiėmimui kelias šeštadienio valandas? Aplankys firmas, užsiimančias įdarbinimu? Pasinaudos socialiniais tinklais? Perrašys savo CV? Patalpins šią anketą internete? Kaip matome, darbo paieškos variantų daug. Tačiau dauguma tingi pasinaudoti bent vienu iš jų. Taip veikia mūsų smegenys.

Kas būtent tuo užsiims?

Daugumą problemų galima išspręsti savarankiškai. Tačiau yra prasmės bent jau pamąstyti apie tai, kas galėtų ateiti jums į pagalbą siekiant išsikelto tikslo. Paprastai žmonės tingi apie tai galvoti ir tai dar viena smegenų ypatybė – išsisukinėti nuo įvairių būtinų, tačiau nepageidaujamų pastangų. Kad geriau suprastume, kas galėtų padėti vienoje ar kitoje situacijoje, reikia pažvelgti į problemą to žmogaus akimis. Tai pats greičiausias būdas susirasti būtent tą žmogų, kuris jums reikalingas.

Ko reikės imtis, jei kažkas nutiks ne taip

Visada neblogai turėti veiksmų planą nesėkmės ar nenumatytų aplinkybių atvejams. Kaip iliustraciją panaudosime aukščiau pateiktus pavyzdžius.

Jūs norite daugiau užsiimti fiziniais pratimais. O ką darysite, jei gausite traumą? Galima susidaryti maždaug tokį planelį: pirma – galima pagalvoti apie kokius nors kitus pratimus. Antra – jei treniruotis išvis neįmanoma, galima tuo metu užsiimti kokia nors specialia dieta.

Jūs norite susirasti naują darbą. O ką, jeigu tam prieštaraus žmona/vyras? Šioje situacijoje galima pamėginti paaiškinti antrai pusei, kodėl jums taip reikalingas naujas darbas. Jei išvardinsite visus pliusus ir minusus, greičiausiai rasite kompromisą.

Kiekvienas žmogus pajėgus išanalizuoti praktiškai visas galimas kliūtis, trukdančias siekti tikslo. Tiesiog netingėkite ir tada pasieksite viską, ko tik norisi.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *