Kam jums jūsų problema

Problemų turi visi žmonės ir tai – absoliučiai normalus reiškinys. Gyvename toli gražu ne idealiame pasaulyje ir visos mums iškylančios problemos – šio pasaulio dalis. Klausimas čia visai kitas. Daug žmonių apskritai nelaiko savo problemų problemomis, gyvena savo malonumui, nekreipdami į jas jokio dėmesio. O kita žmonijos dalis, atvirkščiai, atranda problemų netgi ten, kur jų nėra. Šitie žmonės stengiasi viską numatyti, į viską atsižvelgti, išpūsti iš musės dramblį.

Aš į problemas žvelgiu štai kaip.

  • Jei atsiranda net labai nedidelė problema, užduodu sau klausimą: „Kam man ji reikalinga?”
  • Antrasis klausimas: „Po kokių gyvenimo įvykių šita problema atsirado?”
  • Trečias klausimas: „Kokį rezultatą galiu gauti, išsprendęs šią problemą?”
  • Ketvirtas klausimas: „Kokio resurso man trūksta šios problemos sprendimui?”
  • Penktas klausimas: „Ar reikia padėjėjo (specialisto), kad išspręsčiau šią problemą?”

Atsakymus aš užsirašau, kaip ir pačią suformuluotą problemą. Labai patogu, tartum žvelgtum į ją iš šalies. Tai leidžia visa kitaip ją pamatyti ir suvokti.

Atsakymas į pirmą klausimą. Iš kur atsiranda problema? Ji atsiranda dėl to, kad laiku nepastebėjome ar numojome ranka į kažkokius nesklandumus, tačiau įvykiai klostosi toliau ir galiausiai gyvenimas pateikia vienokios ar kitokios problemos pavidalo siurprizą. Vadinasi, ši problema man reikalinga, kad skirčiau daugiau dėmesio sau, savo artimiesiems ir apskritai gyvenimui. Tada ir problemų bus žymiai mažiau.

Atsakymas į antrą klausimą. Problema niekada neiškyla tuščioje vietoje. Paprastai ji formuojasi palaipsniui, tačiau mes atkakliai nenorime jos pastebėti, kol ji neišauga iki gigantiškos bėdos, užstojančios mums visą horizontą. Dėl to pageidautina mintimis sugrįžti į tą laiką, kai užsimezgė problema ir dar kartą išanalizuoti tuos įvykius. Visa gali būti, kad surasime protingą atsakymą į klausimą, iš kur toji problema, ir ką su ja daryti toliau.

Atsakymas į trečią klausimą. Kokį rezultatą gausime, išsprendę problemą? Dažnai žmonės visiškai nesupranta, kas būtų, jei problemos nebūtų. Reiškia, šita problema jums reikalinga visų pirma kaip kažkoks resursas, kurio jums trūksta.

Atsakymas į ketvirtą klausimą. Kokių resursų trūksta? Dažniausiai trūksta savarankiškumo, atsakingumo ir drąsos pasakyti arba „taip”, arba „ne”. Tačiau juk gali būti ir kitų variantų.

Atsakymas į penktą klausimą. Ar reikalingas pagalbininkas problemai spręsti? Čionai sprendimą darote tik jūs pats. Jeigu jaučiatės pajėgūs susidoroti savarankiškai, galiu jus pasveikinti ir palinkėti sėkmės, bet jeigu jaučiate, kad problemos išspręsti nesigauna, nereikia laukti, kad ji kokiu nors stebuklingu būdu pati išsispręs. Galbūt šita problema jums duota kaip tik tam, kad kreiptumėtės pagalbos į išmanančius žmones. Ir nieko blogo tame nėra.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *