Kaip sužinoti, kiek esame vertingi žmogui

Norite sužinoti, kaip smarkiai esate reikalingi ar kaip stipriai jus myli? Sužinokite, kokioms išlaidoms žmogus pasiruošęs. Tai labai merkantilus būdas, tačiau veikiantis. Kiek žmogus pasirengęs sumokėti? Kalba eina nebūtinai apie pinigus, daugiau apie pastangas, laiką, poelgius, dėmesį, apie visus resursus, kuriais disponuoja žmogus. Ir kiek jis pasirengęs tų resursų paaukoti – štai tiek jam ir esate reikalingi.

Vieną moterį turtingas brolis pasikvietė į kitą miestą švęsti gimtadienio. Moteris buvo nepasiturinti, o ir sveikata pašlijo, jai teko visas santaupas išleisti gydymui. Ir butą teko pakeisti į mažesnį, visgi sveikata ir gyvybė brangesnė. Broliui ji visada dovanodavo pačias geriausias dovanas. Jai ir į galvą nešaudavo iš jo ko nors prašyti. Broliu ji didžiavosi ir jį mylėjo. Ir jai kažkodėl atrodė, kad brolis irgi ją myli, nežiūrint į žiaurius jo žmonos išpuolius ir visiškai jos nepaisančius brolio vaikus. Anksčiau ji visada nuvažiuodavo į brolio gimtadienį, gyvendavo viešbutyje, padėdavo organizuoti šventę, dovanojo dovanas, kurios, aišku, nublankdavo turtingų svečių dovanų fone.

O tą kartą jai reikėjo pasirinkti – vaistų nusipirkti, ar pas brolį važiuoti. Visiškai nebeliko pinigų viešbučiui. Tačiau vieniša sesė labai pergyveno, kad įskaudins brolį. Juk jis taip ją myli! Visada jai tai sako. Ir visada kviečia į gimtadienį. Ir į ligoninę, kai moteris buvo reanimacijoje, atviruką atsiuntė. Na, ne visai tikrą, telefonu virtualų atsiuntė, bet labai gražų. Palinkėjo pasveikti! Moteris kankinosi dėl gėdingo pasirinkimo: vaistai ar gimtadienis? O paskui jai kažkas patarė atvirai išdėstyti broliui savo situaciją ir paklausti ar gali tasai kelių gamyklų savininkas apmokėti jai bilietus? Tada ji galės atvažiuoti.

Ir viskas. Situacija išsisprendė. Iš pradžių brolis pasakė: nieko sau pasiūlymas! Labai nedelikatu. Nesitikėjau to iš tavęs! Ir laisvų pinigų nėra. O paskui ir brolio žmona paskambino ir sugėdino moterį dėl tokio akiplėšiško prašymo. Ir pridūrė, kad tokioms išlaidoms jie nepasiruošę.

Moteris paskui verkė. Suprato galiausiai, kad nelabai ten ją myli ir nelabai ten jos laukia. Skaudu tai suvokti, o kur dėsiesi?

Viskas susiveda į tas išlaidas, kurioms žmogus pasirengęs vardan jūsų. Štai lygiai tiek jūs jam ir reikalingas. Kiek jūs jam brangus. Ir taisyklė čia paprasta: reikia pasižiūrėti kokiais resursais disponuoja žmogus. Kalba eina, kaip jau sakėme, ne vien apie pinigus. Apie galimybes. O paskui palyginti bendrą to resurso masę su ta dalimi, kurią jis pasirengęs jums suteikti. Kartais labai įdomūs dalykai paaiškėja. Ir labai nelinksmi.

Vaikas pasirengęs gyvybę už mus paaukoti. O nuosavas vyras gali pinigų vaistams pagailėti. Motina pasirengusi ištisą naktį prie vaiko lovos budėti. O draugė nesuranda laiko tiesiog pasidomėti, ar jums viskas gerai. Ir darbe žmogų liaupsina kaip vertingą specialistą, o atlyginimo 10 metų nekelia. Visiems pakėlė, o jums tiks gražius žodžius čiulba.

Paprastas ir veiksmingas būdas: kiek žmogus pasirengęs mums duoti, kokioms išlaidoms pasiruošęs? Ir viskas stos į savo vietas.

Ir paties savęs reikėtų to pasiklausti: ką esi pasirengęs atiduoti vardan šio žmogaus?

Tai ir yra santykių balansas.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *