Kaip nesusirgti skurdu

Dabar daugelis bijo susirgti kokia nors nauja liga. Bijoti yra normalu, jei tik nepuolama į paniką ir imamasi apsaugos priemonių. Bet dabar galima susirgti dar ir skurdu. Skurdas taip pat yra liga.

Yra toks mokslas – epigenetika. Mes paveldime ne tik akių spalvą ar nervų sistemos tipą, bet ir reakciją į stresą, kurį buvo patyrę protėviai. Skurdas – tai chroniškas stresas, sukeliantis didelius pokyčius organizme. Keičiasi smegenų žievės plotas, telomerų ilgis, vyksta labai daug kitų skausmingų pokyčių. Ir jie perduodami palikuonims.

Nesąžininga kritikuoti vargšą už jo „neteisingus” veiksmus ir mąstymą. Jis visa tai paveldėjo iš protėvių, kurie negalėjo ištrūkti iš skurdo. Na, kam vargšui žmogui investuotų į pelningas akcijas, jei, pavyzdžiui, niekada nebuvo nei pinigų, nei akcijų?

Vargšas buvo užsiėmęs maisto paieška, kad šią dieną kažkaip išgyventų. Arba kam vargšui atidaryti kioską, pradėti prekiauti, jeigu iš jo buvo atimti paskutiniai grūdai? O už privačią prekybą apskritai dar visai neseniai pasodinti galėjo.

Vargšų strategijos buvo tinkamos, teisingos, pritaikytos išgyventi tokiomis sąlygomis. Chroniško skurdo sąlygomis. Ir skurdo liga buvo perduota palikuonims. Ji „snaudžia” genuose, o stresinėje situacijoje gali pabusti. Ir tada jūs susergate, ši programa aktyvuojasi ir pradeda vystytis.

Tyrėjų nuomone, dažniausiai skurdas perduodamas kas antrai kartai. Rizikos grupėje atsiduria tie, kurių močiutės ir seneliai gyveno vargingai.

Net jeigu iki šiol buvote sėkmingi, gerai uždirbdavote, dabartinėmis sąlygomis gali pasireikšti paveldima skurdo liga. Galite prarasti teisingą mąstymą, jėgas, energiją, sveikatą; daugelis praras pinigus. Susigrąžinti gerovę pavyks ne visiems. Skurdo liga neleis jums atsistoti ant kojų. Bus pokyčių smegenyse, keisis elgesys ir sumažės organizmo energijos ištekliai.

Prarasti pinigus – blogai. Bet čia kaip su liga. Galima pasveikti, o galima ir nepasveikti iki galo. Kiekvienas, kuris susirgo „skurdo liga”, praras gebėjimą mąstyti ir veikti kaip sėkmingas žmogus. Ir negalės atsistoti, kadangi programa privers mąstyti ir elgtis „kaip vargšai mąsto”.

Chroniškas kelių paskutinių savaičių stresas suaktyvina genetines skurdo programas.

Ką galima padaryti:

Išstudijuokite senelių istoriją ir nuspręskite, ar jūs arba jūsų antroji pusė priklauso rizikos grupei.

Pasistenkite sumažinti streso poveikį. Mityba, mobilumas, teigiamos ir naudingos informacijos vartojimas, bet koks darbas, bendravimas su mylimais žmonėmis – visa tai mažina stresą.

Paskirstykite resursus. Suskaičiuokite išlaidas iki cento – pinigai myli tuos, kurie juos skaičiuoja. Gaukite pelno, sutaupykite, nepirkite neapgalvotai net ir menkų pirkinių, pirmiausia pagalvokite, ar to reikia. Sutaupei – reiškia uždirbai. Tačiau nebijokite įsigyti tikrai reikalingų ir naudingų dalykų. Protingos išlaidos mažina skurdo stresą

Įvertinkite savo aktyvus. Įvertinkite turimo turto vertę, atsargas, apskritai viską, ką turite. Badas jums greičiausiai negresia. Pagrindinė baimė pašalinama.

Apsvarstykite išsigelbėjimo būdus ir kurkite ateities planus. Išsikelkite tikslus. Šitaip smegenims bus lengviau išgyventi stresą ir nesusirgti skurdu.

Ir dar vienas dalykas: skurdo liga suaktyvėja bendraujant su šia liga segančiais. Galite užsikrėsti, vaizdžiai sakant. Esant chroniškam stresui, pernelyg nebendraukite su nevykėliais, su tais, kurie panikuoja ir skundžiasi, sąmoningai skleidžia negatyvią informaciją.

Jei esate rizikos grupėje, jei skurdo liga praeityje palietė jūsų šeimą, senelius, močiutes – būkite ypač atsargūs bendraudami.

Laikykitės atstumo nuo tokių „užsikrėtusių”. Jau seniai apie tai rašiau, tačiau dabar šis dalykas man aiškus kaip niekad anksčiau. Norint išvengti infekcijos, reikalinga distancija. Ir joje nėra nieko blogo.

Mūsuose itin lengva susirgti šia liga; dauguma iš mūsų nėra turtingų verslininkų, dvarininkų ar aristokratų palikuonys. Todėl svarbu laikytis saugos taisyklių. Tai irgi epidemija. Ir nuo to apgins asmeninės apsaugos priemonės.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *