Kaip elgtis su žmonėmis, kurie viską nuvertina

Kodėl kai kurie žmonės viską nuvertina? Tai gali būti susiję su kitų žmonių (ar net jų pačių) pasiekimais, pranašumais, nuopelnais. Bendrauti su tais, kurie nuvertina, nemalonu. Toks elgesio modelis byloja apie žemą žmogaus savivertę ir asmeninio augimo stoką.

Žmogus tam tikrais atvejais gali sąmoningai sumenkinti ir netgi ignoruoti kai kuriuos reiškinius, minimizuoti savo/kitų žmonių dorybes ir išpūsti trūkumus. Ir tai normalu. Tačiau tam tikri asmenys bendrauja su kitais tik per nuvertinimą. Jie kartą ir visiems laikams pasirinko sau tokį elgesio modelį.

Nuvertinimas yra tarsi kiautas, apsaugantis nuo neigiamų emocijų.

Elgesio modelis, vadinamas „nuvertinimu”, maitina jo savininko savivertę. Tokio žmogaus savivertė nestabili, jai reikia išorinio patvirtinimo. O nuvertinimas padeda tai gauti. Kame čia problema? Viską nuvertinančių individų savivertė remiasi ne saviugda, o visų ir visko aplinkui menkinimu.

Kas gali būti paprasčiau, nei pasakyti „jam tiesiog pasisekė, kad gavo šį apdovanojimą”, „iš tikrųjų ji nėra tokia graži – tai makiažo nuopelnas”. Šitokiu būdu žmogus pats save nuramina. Nuvertinimas leidžia jam kažkaip susitaikyti su kitų pasiekimais, sėkme.

Gynybinė reakcija

Nuvertinimo strategija išsaugo žmogui jo žemą savivertę. Žmogus tyčia menkina savo privalumus. Tai nepasitikinčių savimi žmonių, kurie bijo imtis rimtų reikalų, nemėgsta atsidurti dėmesio centre, elgesio bruožas.

Nuvertinimo priežastys

Tokio elgesio problema slypi vaikystėje. Jeigu mama ir tėtis vaikui nuolat sakydavo, kad jis kvailas, blogas, jo psichikoje pamažu susiformavo nepilnavertiškumo kompleksas.

Suaugęs jis, nenorėdamas atrodyti kažkokioje srityje nevykęs, ima viską nuvertinti. Jis įsitikinęs, kad tokiame fone jis pats atrodys geriau.

Ir kuo daugiau pažeminimų teko patirti vaikystėje, tuo labiau toks asmuo stengsis įrodyti savo vertę, reikšmingumą.

O kaip tai padaryti? Atsakymas paprastas: kitų žmonių sąskaita. Gali būti ir pykčio ant viso pasaulio variantas.

Kaip su tokiais žmonėmis bendrauti

Nuvertinimas – tai psichologinis smurtas. Jei tik yra galimybė, pravartu iki minimumo sumažinti bendravimą su jais.

Jei jūsų artimas žmogus linkęs nuvertinti, svarbu jam paaiškinti, kad tokia bendravimo forma jums nemaloni, sukelianti negatyvią reakciją.

Galbūt oponentas visai nenorėjo sukelti jums diskomforto ar emocinio skausmo. Ir toks elgesio modelis jame realizuojasi pasąmoningai.

Bendravimas turėtų būti konstruktyvus, naudingas, pozityvus, bet, deja, vaisingas dialogas su nuvertinančiomis asmenybėmis nerealus. Todėl stenkitės nereaguoti į jų išpuolius arba sumažinti iki minimumo kontaktų skaičių. Taip apsisaugosite nuo nereikalingo psichologinio negatyvo.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *