Kaip dienoraščio rašymas gali pakeisti jūsų gyvenimą

Rašyti dienoraštį – vienas iš tų patarimų, kuris atrodo pernelyg paprastas, kad suveiktų. Tačiau dažnai juk būtent paprasti dalykai labiausiai ir įtakoja mūsų gyvenimą.

Rašydami dienoraštį, jūs galėsite:

  • Atsikratyti kasdieninio nerimo;
  • Nustatyti pagrindinius jūsų nerimo šaltinius;
  • Lengviau priimti sudėtingus sprendimus;
  • Paleisti praeitį;
  • Dienoraščio rašymas padės sustiprinti psichologinį atsparumą.

Kad sustiprintume psichologinį atsparumą, mokėjimas „iškentėti” – ne svarbiausias. Priešingai, kur kas svarbiau kiekvieną dieną atsikratyti susikaupusios įtampos ir nuo visko atsijungti. Ir dienoraščio rašymas kaip tik tai ir padeda daryti. Išliedami mintis ant popieriaus, galėsite atsikratyti įkyrių minčių ir patyrinėti jas atidžiau. Peržvelgę praėjusių metų įrašus, pradėsite geriau suprasti patys save, išmoksite susikaupti ir mažiau jaudintis.

Koncentracija ir proto pravalymas

Tik iki galo suvokę savo mintis, galime jas pakeisti. Kiekvieną rytą mes pabundame su spiečiumi minčių ir idėjų galvoje. Mes galvojame apie tai, ką reikia šiandien nuveikti ir apie tai, ką veikėme vakar. Kad neišsikraustytume iš proto, reikia nukreipti energiją į kitą vagą ir išlieti visą tą minčių srautą į paviršių. Dienoraštis tam idealiai tinka.

Pažvelgti iš šalies į emocijas

Nerimą, pyktį, nepasitikėjimą ir visus kitus jausmus galima perkelti ant popieriaus ir pažvelgti visa tai iš šalies. Tada suprasite, kad visa tai – iliuzijos, kurioms neverta švaistyti dvasinių jėgų.

Kova su savikritika

Priverskite patylėti savo svarbiausią kritiką – vidinį balsą, kuris nenuilstamai jus smerkia.

Nustatyti nerimo priežastis

Kartais jaučiame nerimą ar kitas negatyvias emocijas, patys nežinodami, iš kur tai imasi. Mums netgi gali atrodyti, kad problema slypi mumyse pačiuose, kad būtent su mumis kažkas negerai. Bei jeigu išliesime mintis ant popieriaus, galime pamatyti pagrindines priežastis, sukeliančias stresą ir nerimą, ir neleisti kad jos jus įtakotų.

KAIP PRADĖTI RAŠYTI

Rašykite ant popieriaus

Rašymas kompiuteriu ar telefonu – kur kas pasyvesnis procesas, ne taip glaudžiai susijęs su emocijomis. Taip rašyti dienoraštį, žinoma, greičiau. Tiktai greitis ir teksto apimtis – ne tas tikslas, kurio reikėtų siekti, pradėjus rašyti. Svarbiausia čia – savianalizė ir minčių aiškumas.

Elektroninio dienoraščio rašymas – kaip kelionė lėktuvu. Jūs pasieksite paskirties punktą greičiau (nusistatytas žodžių skaičius), tačiau proceso metu visiškai nepastebėsite jus supančio kraštovaizdžio (savo minčių ir idėjų).

Susiraskite tai, kas tinka būtent jums

Pats svarbiausias dalykas, kai tik pradedate rašyti – surasti būdą, kuris visų geriausia jums tinka. Įvairių metodikų yra pakankamai daug, visos jos gali pakeisti jūsų pasaulį. Jeigu kažkoks būdas jums nepadeda, nenusivilkite ir neužmeskite rašymo. Pamėginkite kažką kito, kitaip niekada nesulauksite teigiamo rezultato.

Ir nevertinkite savęs pernelyg griežtai. Nesistenkite būtinai rašyti kasdien. Pradėkite nuo pirmo žingsnio – nuo vieno sakinio.

Štai dar keli patarimai, kurie padės pradėti rašyti dienoraštį:

  • Galvokite tik apie vieną dieną;
  • Iš anksto pasiruoškite rašiklį ir bloknotą;
  • Atsikelkite dešimčia minučių anksčiau nei įpratę, jei rašote rytais;
  • Parašykite vieną sakinį. Nepergyvenkite dėl turinio, rašykite viską, kas šaus į galvą;
  • Pasistenkite pakartoti tą patį rytojaus rytą.

Užrašykite tris dalykus, už kuriuos esate dėkingi

Dėkingumas – tai super sugebėjimas, prieinamas mums visiems. Jis padeda jaustis laimingesniems, mažiau jaudintis ir pasiekti daugiau darbe bei kitose gyvenimo sferose. Užrašykite tai, už ką šiandien buvote dėkingi.

Viena frazė įsitvirtinimui

Įsitvirtinimui skirtos frazės irgi padės sustiprinti psichologinį atsparumą. Kruopščiai parinkite žodžius, kad atsikratytumėte kažko savo gyvenime ar priešingai – sukurtumėte kažką naujo.

Viena baimė, kurią jūs šiandien įveiksite

Kad atsikratytumėte nerimo, reikia stengtis kiekvieną dieną susidurti su kokia nors savo baime. Tai, žinoma, nereiškia, kad reikia kiekvieną dieną šokinėti iš lėktuvo su parašiutu ar mesti darbą. Visi mes turime šimtus smulkių nuogąstavimų, apie kuriuos stengiamės negalvoti. Pradėkite nuo kažko mažo ir kartokite diena iš dienos. Po kurio laiko išmoksite kontroliuoti savo baimę ir nukreipti ją į pozityvią vagą.

Vienas klausimas

Pavyzdžiui:

  • Ką daryčiau šiandien, jeigu man jau po pusmečio reikėtų pasiekti savo tikslus, suplanuotus penkiems metams?
  • Kodėl man visada norisi sakyti kitiems, kad aš užimtas?
  • Ką man norėtųsi pranokti darbe ir gyvenime? Kokios pas tuos žmones pažiūros ir vertybės?

Jūs neturite laikytis kokių nors griežtų rėmų, tiesiog užrašykite savo sąmonės srautą.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *