Kaip atsikratyti emocinių parazitų

Yra žmonių, kurie dėl bet kokios priežasties ar visai be regimos priežasties pradeda daryti jums spaudimą. Tačiau tai nereiškia, kad jums reikia užsikrauti sau jų naštą. Tiesiog priimkite šį faktą ir toliau gyvenkite savo gyvenimą. Jokiu būdu neleiskite šiems žmonėms jūsų engti. Jūs neturite su jais terliotis, nes tai – ne jūsų atsakomybės zona.

Taip, mes visi esame vienos visuomenės, vienos sistemos dalis. Bet kiekvienas pats nusprendžia, kokiu keliu nori eiti.

Todėl ne jūs kaltas, kad kažkas jaučiasi blogiau už jus.

Jei nuspręsite prisiimti svetimo žmogaus naštą, prisiimsite didžiulę atsakomybę. Bet ar jums to reikia? Juk gali nebelikti jėgų sau pačiam: spręsti savo problemas, pažaboti emocijas ir gyvenimą apskritai.

Emociniai parazitai

Emociniai parazitai – tai žmonės, kuriems patinka jus eksploatuoti. Jie žaidžia jūsų emocijomis, jausmais ir netgi gyvenimo būdu. Be to, tokie žmonės gali daryti tai be jokių piktų kėslų.

Labai dažnai žmogus neranda savo vietos gyvenime, savo kompleksais atsiriboja nuo aplinkos. Jie pamiršta, kad turi savo nuomonę, savo stipriąsias puses ir galimybes. Todėl jiems reikia pasikrauti energijos ir emocijų iš kito žmogaus. Apžvelkime dažniausiai pasitaikančius emocinių parazitų tipus.

Priklausomi žmonės

Kai kuriems žmonėms reikia nuolatinio palaikymo. Ir kai tik jie suranda jiems reikalingą „auką“, į darbą tuojau pat paleidžiami mėginimai sukelti aukai gailestį.

Tokie žmonės pradeda kalbėti apie savo problemas, sielvartus ir kitus dalykus, kuriuose jiems reikia pagalbos. Šiems žmonėms reikia palaikymo ne tam, kad sumažintų savo skausmą. Jiems to reikia tam, kad visiems kitiems būtų aišku, jog jie kenčia ir dėl šių kančių kaltas visas pasaulis. Kitaip niekas į juos apskritai nekreiptų dėmesio.

Jei žmogus jaučia pasitenkinimą savo gyvenimu, jam nereikia ieškoti palaikymo ir pagalbos. Nereikia įsitvirtinti kitų sąskaita ir ieškoti pasiteisinimų.

Jei teko susidurti su tokia asmenybe, galite pasijausti išnaudotu, panaudotu ir emociškai ištuštintu. Jos neigiama įtaka griaus jus iš vidaus.

Akivaizdu, kad neverta net bandyti kažkaip keisti situaciją, dalyvaujant tokių žmonių gyvenime. Patausokite savo jėgas ir sveikatą paprasčiausiai vengdami kontakto su šiais žmonėmis. Priešingu atveju galite užsikrėsti panašia „liga“ ir prarasti pasitikėjimą savo jėgomis.

Agresyvūs žmonės

Jeigu jums atrodo, kad pirmasis tipas yra pakankamai nekenksmingas ir tokių žmonių galima nesunkiai išvengti, pateiksime blogiausio varianto pavyzdį: emocinius parazitus, kurie demonstruoja agresiją savo aplinkai. Tikriausiai jų elgesys pateisinamas tuo pačiu jau minėtu noru patraukti į save dėmesį, parodyti savo geriausias, bet kitų nepastebimas savybes ir t.t.

Agresyvūs žmonės tiesiogine prasme įsibrauna į jūsų gyvenimą ir pradeda griauti įprastą įvykių eigą. Jie nesiūlys švelniai ir nekenksmingai, kaip daro priklausomi žmonės. Agresyvūs emociniai parazitai pareikalaus iš jūsų konkrečių rezultatų, jie reikalaus reaguoti į jų veiksmus.

Jų agresyvumas labai aiškiai pasireiškia santykiuose, kai jie visiškai nepaiso partnerių poreikių. Jiems būtina įsitvirtinti kitų žmonių sąskaita, ir tuo pat metu jiems absoliučiai vienodai rodo, ką galvoja ir jaučia artimieji ir mylimieji. Natūralu, kad jie neišties pagalbos rankos, kai padaryta žala taps akivaizdi.

Problema ta, kad jų troškulys neturi jokių ribų. Sulig kiekvienu nauju etapu jiems reikia vis daugiau ir daugiau meilės ir dėmesio. Žmogus, patekęs į tokio parazito įtakos sferą, labai greitai nustoja suvokti savo gyvenimo prasmę, pajaučia bejėgiškumo ir nereikalingumo jausmus. Savaime suprantama, savivertė tokioje situacijoje smunka tiesiog kosminiu greičiu.

Toks poveikis, daromas iš išorės, labai sekina. Jūs tiesiog pamiršite svarbiausius dalykus ir prarandate visą savo energiją. Ir kai pagaliau suprasite tikrąją priežastį, gali būti per vėlu.

Atsikratykite emocinių parazitų ir judėkite toliau

Kai tik pajusite neigiamą įtaką iš išorės, nedelsdami išanalizuokite situaciją.

Jei ant jūsų pečių kažkas bando užkrauti svetimą naštą, nedelsdami jos atsikratykite. Priešingu atveju rizikuojate įstrigti begaliniame neišsprendžiamų problemų rate.

Atminkite, kad emocinis parazitas daro poveikį jums savo paties psichologine būsena. Todėl, apsiginklavus visomis žiniomis, jums nebus sunku tas atakas atpažinti.

Niekada nepamirškite savo asmeninių poreikių ir tinkamai susidėliokite prioritetus. Jeigu tai koks nors artimas žmogus, nebūtina visiškai nutraukti bendravimo su juo. Tiesiog pabandykite apriboti jo poveikį jūsų gyvenimui. Jūs nenustosite jo mylėti, tačiau jūs turite pilną teisę nusibrėžti leistinas ribas.

Niekada nekaltinkite savęs dėl to, kad atsisakote bendrauti su emociniu parazitu. Taip, jis gali jaustis blogai, gali sielvartauti dėl savo problemų. Tačiau tai yra jo gyvenimas, su kuriuo jis turi tvarkytis savarankiškai. Jūs negalite nurodyti jam jo gyvenimo kelio.

Prisiimkite atsakomybę tik už patį save, kad išliktumėte vientisu ir laimingu žmogumi.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *