Kai kažkas sprendžia savo problemas jūsų sąskaita

Jaučiate pastovų kaltės jausmą. Santykiai pilnaverčiai tik tada, kai partneriai, draugai ar kolegos bendrauja kaip lygus su lygiais. Viena svarbiausių bet kokių santykių prasmių kaip tik ir yra suteikti vienas kitam pasitikėjimo, palaikyti, padėti sudėtingoje situacijoje. Bet jei pabendravę su žmogumi reguliariai jaučiate kaltę, nėra abejonių, kad turite reikalą su manipuliatoriumi, kuris naudojasi jumis savais tikslais.

Meną įteigti aplinkiniams kaltės jausmą, įtikinti, kad jie liko kažką skolingi ar kažką privalo, manipuliatoriai įvaldo dar ankstyvoje vaikystėje. Įteigti jums kaltės jausmą jūs galite paskatinti manipuliatorių tiek savo veiksmais, tiek visišku neveiklumu. Jeigu nepaguodėte manipuliatoriaus, kai jis demonstratyviai kankinosi – jis apkaltins jus žiaurumu ir nejautrumu. Puolėte guosti – manipuliatorius pabrėš, kad tai visai ne tie žodžiai, kurių jis tikėjosi, ir jūs vėlgi liekate kaltas. Manipuliavimui tinka visos priemonės, bendraujant su manipuliatoriumi bet koks elgesys taps proga jus atakuoti.

Jums įperša visiškai nereikalingą pagalbą. Emociniai manipuliatoriai dažnai apsimeta jautriais, supratingais pašnekovais, visada pasirengusiais jus išklausyti, ir visada padėti pasiruošusiais draugais. Kurgi ne, juk atsiverdami tokiam žmogui, jūs atskleidžiate pačias pažeidžiamiausias savo vietas. Vėliau ši informacija jam labai pravers. Pavyzdžiui, išklausęs jūsų skundą dėl kokios nors nesėkmės, manipuliatorius tuojau pat pradės kelių valandų seansą, užvertęs jus savo paties skundais. Suteikęs jums paslaugą, kuri jam nieko nekainavo, jis tuojau pat pareikalaus iš jūsų išties rimtos pagalbos. O jeigu atsisakysite, pereis prie pirmojo punkto, duodamas suprasti, kad esate nepatikimas, beširdis galvijas.

Neįmanoma dėl nieko susitarti. Manipuliatoriai visą laiką keičia žaidimo taisykles. Bet koks tvirtas susitarimas – žingsnis link lygių ir nuoširdžių santykių, o jie šito leisti niekaip negali. Štai dėl ko mėgstamiausia manipuliatoriaus taktika – keisti taisykles, dėl kurių, kaip jums atrodė, jau susitarėte. Apsimesti, kad nieko panašaus nesitarėte. Be to, manipuliatoriai – puikūs meistrai žvelgti į pasaulį tik savo akimis, pritempti prie savo požiūrio bet kokias situacijas. Jie gali įžeidinėti jus dialogo metu ir tvirtinti, kad jūs pirmas juos įžeidėte, gali niekšiškai pasielgti ir kaltinti, kad tai jūs juos išprovokavote. Emocinis manipuliatorius nejaučia jums jokios pagarbos, vadinasi, pasirengęs meluoti ir apgaudinėti, kad įrodytų savo teisumą.

Jums už nugaros vyksta kažkokie nesuprantami žaidimai. Žmonės, kurie stengiasi jus valdyti, priversti slėpti didžiąją dalį savo manipuliacijų nuo jūsų pačių. Štai dėl ko jie taip mėgsta įvelti į savo žaidimus kitus žmones, pavyzdžiui, perduodami jums kitų žmonių nemalonius žodžius, kurių jie iš tikrųjų nesakė. Arba atvirkščiai – skleisdami jums už nugaros paskalas apie jus pačius.

Jus verčia jausti svetimas emocijas. Manipuliatoriai paprastai yra užsiciklinę ties savimi. Jeigu jiems blogai, tai ir visiems aplinkui turi būti blogai. Jeigu jiems pasisekė – aplinkiniai turi šokinėti iš laimės drauge su jais. Versti kitus jausti tas emocijas, kurias jaučia jie patys – dalis manipuliatorių komforto. Kitus žmones jie laiko priemone įsitvirtinti. Būna, žinoma, išties rimtų situacijų, kai elementarus žmoniškumas verčia mus atitikti kito žmogaus emocinę būseną, tačiau tai pasitaiko retai. O jeigu tai daryti tenka pastoviai – tai jau pavojaus signalas.

„Neigiamas” emocinis balansas bendraujant. Versle neigiamu balansu vadinama situacija, kai vienas žmogus perka daugiau negu pats parduoda. Nelygiuose santykiuose emocinis balansas visada bus ne jūsų naudai: bet kokioje bendroje veikloje manipuliatorius išloš, o jūs pralošite. Tai patikimas signalas, kad bendravimas su šiuo žmogumi nesiteikia jums svarbiausio – pojūčio, kad iš santykių išlošiate abu. Vadinasi, tokie santykiai išsisėmė ir juos reikia baigti.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *