Kad svajonės neišvestų iš proto

Svajonės – tai idėjos, sklandančios mūsų galvose ir varančios mus iš proto, kol jų neįgyvendiname. Svajonės – tai abstrakčios mintys apie tai, kur ir kokiais norėtume atsidurti po poros, penkerių, dešimties, dvidešimties metų.

Svajoti, žinoma, nesudėtinga. Sudėtinga įgyvendinti. Kad realizuotume svajonę gyvenime, reikia kruopščiai apgalvoto plano ir siekio jį užsidirbti. Taip, jums nepasigirdo, svajonės užsidirbamos, o ne išpildomos, susiklosčius sėkmingoms aplinkybėms.

Kelią į svajonės įgyvendinimą sudaro keli žingsniai, kuriuos žengti pajėgus praktiškai kiekvienas svajotojas. Šie žingsniai matuojami ne metrais, o laiku ir išeikvotos energijos kiekiu bei kokybe. Tai gali būti ne vien jūsų, bet ir žmonių, kuriuos sugebėjote uždegti sava svajone, energija.

Pirmasis žingsnis. Svajokite!

Viskas prasideda galvoje ir širdyje. Kiekvieno žmogaus viduje egzistuoja slaptas pasaulis, dažnai netgi ne vienas. Šiuos pasaulius turi visi žmonės, absoliučiai visi. Kad ir kokie iš pažiūros žmonės atrodytų nuobodūs ar rimti, jų širdyse egzistuoja nuostabūs, neįsivaizduojami ar kvaili pasauliai. Jų šimtai. Galbūt tūkstančiai. Kai kurie žmonės žino apie juos ir bando juos išreikšti. Kiti supratimo apie juos neturi. Bet jeigu slapti pasauliai nepasireiškia išorėje, prasideda žiaurus nepasitenkinimas gyvenimu, depresija ar nenoras gyventi.

Mažai kas žino, kaip suprasti ir realizuoti tuos pasaulius. Šito, deja, mokyklose nemoko. Tačiau galima išmokti suaugusiame gyvenime: kai jaučiate, kad su jumis kažkas ne taip – sulėtinkite tempą ir įsiklausykite. Pamėginkite išgirsti savo paslaptingų pasaulių signalus. Jūs būtinai juos išgirsite. Jie kalbėsis su jumis svajonių kalba.

Aiškiai suformuluokite svajonę trimis-penkiais žodžiais. Nepersistenkite. Tiesiog suformuluokite tai savo galvoje. Tai bus atspirties taškas, kelionės pradžia.

Antrasis žingsnis. Tikėkite! Tegu jūsų svajonės tampa stipresnėmis už jūsų baimes!

Įsiklausykite, kokiais jausmais atsiliepia kūnas, kai galvojate ir kalbate apie savo svajonę. Baisu? Baimės jausmas ne visada reiškia tikrą baimę. Kartais žmonės baimę painioja su jauduliu. Įsiklausykite, galbūt tai tiesiog galinga energija kunkuliuoja krūtinėje, stengdamasi prasiveržti į išorę. Prisiminkite save, kaip stovėjote stadione, bėgimo takelio starto pozicijoje ir laukėte mokytojo komandos startuoti. Labai gerai, jeigu esama stipraus emocinio atsako į svajonę – tai ženklas, kad esate teisingame kelyje.

Jūsų svajonė turi būti didelė. Tai turi būti kažkas, kas, kaip jums atrodo, peržengia jūsų galimybių ribas. Tačiau ir į fantazijas nuklysti neverta, svajoti reikia apie realius dalykus.

Tikėkite savo svajone. Tikėti būtina, kad gautume energijos ir motyvacijos, taip reikalingų, norint įgyvendinti svajonę. Jūsų svajonės kaip vaikai. Jeigu tikite vaiku ir jį palaikote, atsiskleidžia patys didžiausi jo talentai. Tas pats su svajonėmis. Širdis žino visą teisybę apie jus, ir jeigu svajonė jus pasirinko – atsiduokite jai, realizuokite. Jei šito nepadarysite, ją realizuos kas nors kitas.

Abejojate? Ženkite link svajonės ne vienas, susiraskite specialistą, kuriuo pasitikite ir kuris padės išsiaiškinti savo norus, mintis, jausmus. Nereikia to daryti su mažai pažįstamais žmonėmis ar tais, kurie jūsų svajonę nuvertins, sumenkins ir ims kritikuoti. Žmonės tai gali daryti nesąmoningai arba iš pavydo. Juk jeigu kažką darote, o jie šito nesugeba – kaip jie jus palaikys? Ir kaip jie gali jums padėti, jeigu jūsų svajonės įgyvendinimas privers keistis juos pačius, palikti įprastą komforto zoną?

Trečiasis žingsnis. Vizualizuokite

Ar galite detaliai įsivaizduoti, kaip atrodys pasaulis, kai jūsų svajonė išsipildys? Svajonės vizualizavimas jus aktyvuos, kadangi galėsite pamatyti, kaip keičiasi pasaulis, kaip keičiatės jūs patys. Energijos antplūdis, susijaudinimas vos ne iki ašarų – signalai, kad esate teisingame kelyje.

Talentingi ir daug pasiekę žmonės turi vieną įprotį. Jie „mato”. Jie įsivaizduoja save, einančius savo milijoninę apyvartą darančios firmos ofiso koridoriumi, net jeigu šiuo momentu sėdi ant girgždančios taburetės, o dabartinis jų „ofisas” – garaže įrengta dirbtuvėlė. Kai kurie režisieriai, prieš pradėdami kurti naują šedevrą, jau mato paskutinę filmo sceną.

Ketvirtasis žingsnis. Pateikite savo svajonę pasauliui

Viena iš priežasčių, dėl kurių dauguma svajonių niekada neišsipildo, yra tai, kad svajotojas viską daro tik sau vienam. Svajonė gyvena vien jo prote. O tas, kurie siekia svajonę įgyvendinti, papasakoja apie ją žmonėms.

Štai viena iš daugelio priežasčių, kodėl turime tai daryti: kai pastoviai apie tai kalbame, mes patys patikime svajone vis stipriau ir stipriau. Dar viena priežastis: paskelbę apie svajonę pasauliui, prisiimame atsakomybę. Papasakoję kitiems, turime pradėti kažką daryti, kad nepasirodytume kvailai.

Penktasis žingsnis. Planuokite

Kokybiškai sudarytas ir užfiksuotas popieriuje planas – tai jau pusė svajonės realizacijos. Kai kalbame apie tikslų išsikėlimą, svarbu iš anksto išsiaiškinti skirtumą tarp toli siekiančių planų ir neįgyvendinamų svajonių. Yra žmonių, kurie tiesiog trykšta idėjomis, pastoviai kalba apie savo galimybes ir potencialius rezultatus, tačiau labai retai pasiekia kažką realaus. Tai superherojus, kuris voliojasi ant sofos, arba įkyrus draugelis, žaidžiantis visą dieną kompiuterinius žaidimus, ar amžinai dejuojanti kaimynė – visi pažįstame tokių žmonių. „Jei būčiau gimęs dešimčia metų vėliau, dabar aš…”, „Jei tada būčiau susiprotėjęs nusipirkti butą, tai dabar…” Tačiau realybė yra tokia, kad norint įgyvendinti svajonę, reikia plano ir atkaklaus darbo. Be to, išsikelti tikslą, kurį įmanoma pasiekti, yra kur kas svarbiau nei pats darbas. Neįgyvendinama svajonė – tai viso labo fantazavimas. O tikslas – įgyvendinamas ir pasiekiamas.

Dėl to kiekviena svajonė turi būti transformuota į planą. Svajonė pati savaime neišsipildys. Būtina atsisėsti ir suplanuoti svajonės realizavimo strategiją.

Apgalvokite detales. Suskaldykite bendrą planą į smulkesnių tikslų siekimo etapus. O tikslus paverskite užduotimis. Paskui nusistatykite laiko intervalus kiekvienos užduoties atlikimui.

Šeštasis žingsnis. Darbuokitės!

Turėkite galvoje – svajonės yra užsidirbamos, savaime jos neišsipildo, nebent itin retos sėkmės atvejais. Sėkmingi žmonės, kaip taisyklė – labai atsakingi darbuotojai. Tuo metu, kai visi kiti vėpso per televizorių krepšinį ar serialus, sėkmingi žmonės darbuojasi – kuria planus ir juos realizuoja, šitaip žengdami link svajonės įgyvendinimo. Yra tam tikras dėsningumas, apskaičiuotas įvairių tyrimų metu: kad taptum aukšto lygio profesionalu, turi savo sferoje bent 10 000 valandų kaupti patirties. Miestai nepastatomi per vieną naktį.

Štai kaip atrodo kelio nuo užgimusios idėjos iki jos įgyvendinimo formulė: konkretūs smulkūs uždaviniai (maži žingsneliai), padauginti iš jiems sugaišto laiko yra lygūs stambiems, ilgalaikiams pasiekimams. Jeigu dirbate šia linkme kiekvieną dieną, galiausiai pasieksite savo svajonę.

O jeigu darbo metu kils noras padrybsoti ir pasižiūrėti serialą, ar užgrius nemalonūs jausmai, verta dar sykį užduoti sau klausimą: „Ar tikrai tai mano svajonė?”

Ir prisiminkite vieną paprastą tiesą: „Tikrasis kūrėjas – ne tik svajoja, bet ir veikia”.

Septintasis žingsnis. Mėgaukitės ne tik rezultatu, bet ir procesu

Juk kelias link tikslo užima kur kas daugiau laiko, nei pats gauto rezultato pojūtis. Kartais tai trunka mėnesius, metus, gal net dešimtmečius. O tai – gyvenimas. Jūsų gyvenimas. Apdovanokite, palepinkite save. Būkite sau dosnūs ir geri.

Svajonės – tai jūsų gyvenimo vedliai. Būtent jos atveda jus į pačias geriausias vietas, kokias tik galėjome sau leisti. Gyvenimas panašus į milžinišką švedišką stalą, ant kurio išdėlioti visi įmanomi patiekalai, apie kuriuos tik gali svajoti žmogus. Kažkas leidžia sau skaniausius, o kažkas tenkinasi džiūvėsiais.

Jūs esate tai, apie ką galvojate. Priimkite faktą, kad dabar, šiuo momentu, esate pačioje geriausioje vietoje, kokioje tik galėjote atsidurti. Tas žmogus, kuriuo dabar esate ir tas pasaulis, kuris yra aplink jus – tai jūsų ankstesnių norų rezultatas. Arba kitų žmonių norų rezultatas, jeigu patys nežinote ko norite ir sekate svetimais patarimais.

Svajonės realizavimas – tai svajojusio žmogaus kokybinė transformacija. Svajonės realizavimo metu jūs neišvengiamai pasikeisite. Viduje. Vidinė transformacija paveiks jūsų išvaizdą, aplinką, banko sąskaitą, statusą, sveikatos būklę ir visas kitas gyvenimo sferas. Yra tik vienas „Bet”: jūs jau niekada nebūsite toks, koks buvote anksčiau.

Pasiruošę startuoti?

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *