Jūs – suaugęs žmogus

Nutariau parašyti kelias eilutes apie kiekvieno mūsų atsakomybę prieš save patį. Apie savo planų vykdymą. Apie savus interesus, asmeninę erdvę, apie tai, kas labai svarbu – netapti aplinkybių ir „blogų” žmonių auka.

Manau, kad be galo svarbu suprasti, kas esi. Ką gali ir ką sugebi. Labai svarbu suprasti, kad esi suaugęs, stiprus, protingas žmogus. O suaugę žmonės sugeba susidoroti praktiškai su viskuo.

Kai nustojame ginti savo interesus, fiziškai ir emociškai susiriečiame į kamuoliuką ir atsiduodame likimo valiai, mes pavirstame Auka. Ir greta mūsų būtinai atsiras „blogi žmonės”, kurie „naudosis mūsų bejėgiškumu”. „Priešų” ilgai laukti nereikės.

Man aukos pojūtis – tai jaustis bejėgiu vaiku šalia didelių ir stiprių žmonių. Net jeigu ras „didelis ir stiprus žmogus” – mano nuosavas vaikas, kuris nesutvarko savo kambario, neparuošia namų darbų ar grubiai kalba. Apima bejėgiškumo jausmas, kyla noras pasislėpti arba išeiti. Ir nejaučiu nei jėgų, nei noro ginti savo interesus arba, kaip atvejyje su savo vaikais – nustatyta taisykles ir auklėti.

Tuo momentu, kai pasijaučiame aukomis, mes prarandame savo valią. Suakmenėjame, netenkame jėgų, pavirstame išsigandusiu vaiku. Manau, kiekvienas žmogus, kuris turi patirties būti auka, pasitaikė momentų, kai atsiduoti likimo valiai (tiksliau, kitų, stipresnių žmonių valiai) buvo vienintelė išeitis. Vaikystėje, kai vaikas bendrauja su suaugusiais, jis išties neturi kitos išeities.

Šita vaikiška patirtis ir tada aptiktas elgesio modelis verčia mus vis iš naujo ir iš naujo jį panaudoti, kai psichika užfiksuoja bent šiek tiek panašias situacijas.

Jeigu įstrigimas aukos vaidmenyje jums pažįstamas, labai svarbu sugrąžinti save į realybę. Suvokti, kas jūs toks (tokia), kiek jums metų, kokią poziciją užimate (mama, žmona, viršininkas, darbuotojas, rimtas profesionalas) ir, pagaliau, būtina įsisąmoninti, jog esate suaugęs žmogus. Ir jums, kaip suaugusiam, reikia pačiam spręsti, kaip elgtis ir kaip su jumis gali sau leisti kiti.

Jūs turite pasirinkimą. Ir renkatės visada tik jūs pats. Neužmirškite šito.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *