Jei norite atsisveikinti su stresu, neaiškinkite protui, ką jis turi galvoti

Kalbėkite jam apie tai, ką daryti. Iš tikrųjų tai labai paprasta.

Smegenų kaktos srityje, vaizdžiai tariant, darbuojasi jūsų asmeninis vykdomasis direktorius, reguliuojantis begalę įvairių funkcijų. Jeigu jis dirba savo darbą normaliai, kaip priklauso, tada protas veikia kaip puikiai suderintas mechanizmas, kadangi įvairūs jo skyriai patiekia viską, ko jam reikia laiku ir reikiamais kiekiais. Bet jeigu jūsų direktorius netikėtai nusprendžia išeiti atostogų, darnus proto darbas tuojau pat sutrinka.

Štai pavyzdys, kaip tai veikia. Kai sprendžiate kažkokią sudėtingą problemą ir stengiatės susikaupti, jūsų direktorius padeda sumažinti jus blaškančių faktorių skaičių – garsus imate girdėti tyliau, susilpnėja periferinis regėjimas.

Jeigu protas neatlieka savo darbo ar atlieka atsainiai, jūsų žvilgsnis būtinai šokinės ir klaidžios į tai, ką pastebėjote „akies krašteliu”, o ausys godžiai gaudys pašalinius garsus.

Koncentracijos trūkumas sukelia itin daug problemų, kai bandote susidoroti su stresu.

Pavyzdžiui, jei ką tik susibarėte su viršininku ir jums reikia susikaupti ties skubiu projektu, tai vietoje to, kad susikoncentruotumėte į reikalingus dalykus, pradedate vis iš naujo sukti galvoje nemalonią, ką tik įvykusią situaciją. Vėl ir vėl.

Ir kai tai darote, už emocijas atsakinga smegenų dalis prisijungia prie jūsų atminties ir pradeda generuoti fantazijas apie tai, kas atsitiko, turėjo atsitikti ir galėjo atsitikti – įtraukia jus į negatyvo, baimės, pykčio verpetą.

Jūsų direktorius pasiima laisvadienį ir pirmuoju smuiku pradeda griežti emocijos.

Ką galima būtų padaryti tokioje situacijoje?

Kai užplūsta emocinis stresas, praktiškai nerealu tiesiog imti ir įsakyti smegenims galvoti kažką konkretaus.

Tačiau galite įsakyti protui kažką padaryti. Nesvarbu ką, galima kažką nelabai reikšmingo. Kai protas užsiims kokiu nors darbu, jūsų dėmesys ims sekti paskui jį.

Ir jau po to protas su džiaugsmu nukreips visas savo jėgas į tą sferą, kuria jums išties svarbu užsiimti.

Dėl to, jei iškart po streso situacijos įsakysite smegenims, pavyzdžiui, sužaisti kompiuteryje „Tetrį”, smegenys su džiaugsmu išpildys šį jūsų įsakymą.

Ir kai protas įsitrauks į žaidimą, jis suvoks, kad kuo stipriau koncentruojasi, tuo geriau gaunasi rinkti taškus. Žaidimo procesas vis stipriau ir stipriau įtraukia į darbą smegenų mąstymo resursus, ir dar stipriau „įdarbina” dėmesį. Šitaip smegenys atsiriboja nuo negatyvių minčių ir sugrąžina jums savikontrolę.

Žaidimas, savaime aišku, tik paprastas pavyzdys. Tiks bet koks kitas užsiėmimas, svarbiausia, kad jis neduotų smegenims laiko vis iš naujo ir iš naujo žiaumoti to, kas jums atsitiko – nė sekundei.

Jūsų tikslas – padaryti taip, kad protas vėl imtų kontroliuoti visus procesus, o ypatingai tą jų dalį, kurią dabar okupavo baimė ir negatyvas.

Taip kad jeigu žinote, ko norite pasiekti, galite paeksperimentuoti su pačiais įvairiausiais užsiėmimais, kad suprastumėte, kuris iš jų labiausiai tinka ir patinka.

O po to, kai susigrąžinsite emocijų kontrolę ir ištrūksite iš emocijų sūkurio, galėsite po truputėlį paleisti problemą, kuri įstūmė jus į tokią būseną.

Ir kai grįšite prie savo darbo, greičiausiai pastebėsite, kad galite žymiai geriau susikoncentruoti į jį, nei anksčiau. Jūs uždarėte nutikusį įvykį į tolimiausią smegenų stalčių, ir ten palikote. Stalčių galima bus atidaryti vėliau, labiau tinkamu momentu.

Kai atsidarysite jį streso neiškraipytoje situacijoje, galėsite lengvai išnagrinėti įvykį logiškai, nenuklystant į emocijas, kas leis pasidaryti išvadas ir žengti toliau.

Kodėl tai veikia?

Todėl, kad šios strategijos pagalba padedate savo protui, užuot mėginę priversti paklusti jį jūsų valiai. Nebemėginate prievarta priversti proto kažką galvoti, o švelniai pastūmėjate jį į tai, kas jam išties patinka. Ir tai leidžia jam atsiriboti nuo negatyvo ir nukreipti dėmesį į tai, ko protui labiausiai reikia.

Turėkite galvoje – jūsų protas visada yra jūsų pusėje. Jei skirsite kelias minutes tam, kad jį suprastumėte, jis būtinai sureaguos kaip pats geriausias jūsų draugas.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *