Gyventi dabartimi

Kai gyvenate dabartimi, suprantate, kas dabar su jumis vyksta, ką šiuo konkrečiu momentu darote, ką jaučiate ir galvojate. Suvokiate savo mintis ir nukreipiate jas šiuo metu aktualia kryptimi. Matote situaciją tokia, kokia ji yra iš tikrųjų, be pagražinimų ar iškraipymų. Šitaip gyvendami įgyjate sugebėjimą lengvai atlikti bet kokius veiksmus šiuo konkrečiu metu. Matote dalykus tokiais, kokie jie yra, jūsų neklaidina pyktis, baimė, prisirišimai ar troškimai.

Panagrinėkite savo mintis, kurios ateina į galvą, kokios jos? Analizuojate praeitį? Gailitės dėl kažkokio įvykio ar neteisingo elgesio? Galbūt mąstote apie tai, kaip galėjo susiklostyti gyvenimas, jei būtumėte pasielgę kitaip? Jeigu jūsų santykiai praeityje buvo puikūs ir pozityvūs, tai ir apie būsimus santykius mąstysite taip pat. O jeigu praeities patirtis negatyvi, tai ateitį įsivaizduosite negatyviai. Jūsų gyvenimą valdo praeitis.

Gyvendami praeitimi ar apgailestavimais, leidžiate praeičiai kontroliuoti dabartį. Pastoviai galvodami apie praeitį, gyvenate vakarykščia diena ir neleidžiate pokyčiams ateiti į gyvenimą. Tai, žinoma, nereiškia, kad reikia viską užmiršti, bet negalima gyventi, sukant galvoje tą pačią seną plokštelę su nemaloniais praeities įvykiais ir epizodais.

Yra istorija apie du draugus, keliavusiais geležinkeliu. Vienas jų labai nerimavo ir nervinosi per visą kelionę. Jis nekantriai laukė, kada gi jie pasieks galutinį kelionės punktą, daug kas kelionėje jį erzino ir siutino. Aplinkinių žmonių net nepastebėdavo, kadangi visos mintys buvo nukreiptos į nepasitenkinimą kelione. O antras vyrukas, priešingai, mėgavosi gamta už vagono lango, bendravo su kitais keleiviais. Gėrė arbatą, mėgavosi pyragaičiais, stengėsi džiaugtis kiekvienu kelionės momentu. Gyveno dabartimi ir stengėsi išspausti iš dabarties maksimumą. Kai jiedu atvyko į galutinį kelionės punktą, jis buvo žvalus ir puikiausiai jautėsi, o štai draugas buvo mirtinai pavargęs ir nelaimingas.

Kaip matote, viena ir ta pati kelionė gali atrodyti visiškai skirtingai. Visa esmė – teisingame požiūryje. Gyvenimas tampa laimingas, o kelionė maloni tada, kai požiūris į įvykius yra pozityvus. Dėl to pasistenkite gyventi dabartimi, susikoncentruoti į šį momentą ir mėgautis juo, išspaudžiant iš jo viską, kas įmanoma. Jūs pražiopsote daugybę galimybių gyvendami praeityje. Jeigu jūsų protas kažkur klaidžioja, tai elgiatės tartum robotai, kartojate praeities klaidas, darote tai, ką darėte anksčiau, o paskui skundžiatės neįdomiu ir nuobodžiu gyvenimu.

Reikia suvokti dabartį ir gyventi joje. Praeitis jau praėjo, tai kam pergyventi dėl jos? Argi šie pergyvenimai kažką pakeis praeityje ar dabartyje?

Jei suvokiate savo jausmus ir mintis, bus lengviau atsiriboti nuo situacijos. O kai atsiribojate, nesusitapatinate su situacija, atsiranda galimybė pasirinkti, kaip geriau reaguoti į įvykius, žmones ir aplinkybes.

Stenkitės gyventi dabartimi ir susifokusuoti į tai, ką darote šiuo momentu. Tai padeda išsiugdyti sugebėjimą koncentruotis, o tai savo ruožtu leidžia išmokti efektyviau atlikti darbus. Susikoncentravę į konkrečią šio momento veiklą, geriau atliksite užduotis ir darysite mažiau klaidų.

Prisiminkite tuos atvejus, kai buvote visiškai paniręs į veiklą. Pavyzdžiui, įsijautę skaitėte knygą, pamiršę viską aplinkui. Arba užsiėmėte mėgstamu hobiu ir visos mintys pasitraukė į antrą planą. Jūs buvote ramus, laimingas ir laisvas nuo pašalinių minčių. Susikoncentravę į dabartį (dabartinį momentą ar dabartinę veiklą), išsilaisvinate nuo nereikalingų ir nemalonių minčių, įgyjate ramybę.

Turėkite galvoje, kad šis momentas pernelyg trumpas ir visada atsidurs praeityje. O ateitis dar neatėjo. Tačiau dabartinis momentas lemia ateitį. Taip kad sąmoningai gyvenkite dabartyje. Kai išmoksite matyti pasaulį, žmones ir save pozityviais, ramiais ir laisvais, suprasite, kad būtent tai yra natūrali žmogaus būsena.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *