Gyvenimo scenarijus

Žvelgiant į kitus žmones, kaip jie klupinėja ties vienomis ir tomis pačiomis problemomis, mes labai lengvai pastebime, kad žmogus veikia schematiškai, dėl to ir išeities neranda. Iš šalies geriau matyti.

Tačiau gyvenimiškas scenarijus – ne toks jau paprastas dalykas, kaip gali pasirodyti. Pastebėti jo požymius veikiant scenarijaus viduje paprastai labai sunku, o kartais išvis neįmanoma. Tam reikalingas didelis sąmoningumas ir neretai – koks nors netikėtas scenarijaus sutrikimas.

Pamenate filmą „Trumeno šou”? Kai herojus daug metų išgyvenęs tarp dekoracijų ir aktorių, staiga praregi ir pradeda pastebėti falšą aplinkui?

Gyvenimiškas scenarijus ne šiaip sau taip pavadintas: jis parašytas dar iki jūsų ir skirtas jums, o jūs, netgi iš anksto jo neperskaitę, pagal jį gyvenate. Tik teatro, o ne gyvenimo aktoriams prieinama tokia prabanga – imtis vaidmens po to, kai perskaitei scenarijų arba palaukti geresnio pasiūlymo.

Kaip gi suprasti, kad jūs įstrigote gyvenimiškame scenarijuje?

Jums atrodo, kad jus įsuko įvykių verpetas, kad neturite pasirinkimo, kaip pasielgti. Naudojatės įprastomis schemomis ir iš kažko perimtomis nuostatomis. Kenčiate negatyvius draugų-vampyrų vertinimus dėl to, kad „draugais nesišvaistoma”. Bandote atgaivinti tai, kas jau mirė, reanimuoti santykius, kurie jau seniai atgyveno ir kuriais priešinga santykių pusė daugiau nesuinteresuota. Jūs tiesiog vaidinate jums duotą vaidmenį, o iki laimės, iki savęs realizavimo vis dar labai toli.

Žinote arba nujaučiate, kuo situacija baigsis. Ir būtų nieko baisaus, tačiau ta baigtis, kaip taisyklė, ne jūsų naudai ir jūs to niekaip negalite paveikti, ar bent jau taip atrodo.

Jaučiate nerimą, energijos stygių, susierzinimą, prislėgtą būseną. Visa tai – nuolatinės vidinės kontrolės, kuri veikia pilnu pajėgumu, pasekmės. Jaučiate, kad gyvenimas jums nepriklauso ir bandote tai ištaisyti šiuo visiškai neefektyviu ir daug energijos reikalaujančiu būdu.

Kaip ištrūkti iš scenarijaus

Nusišalinimas, sulėtintas tempas, „įžeminimas” – pirmieji žingsniai link sąmoningumo. Tyloje ir vienatvėje kur kas paprasčiau išgirsti save ir suprasti savo poreikius. Nes kai įvykiai trykšta fontanais ir jūs tiesiogine šio žodžio prasme nė minutei negalite likti vienas su savimi, jus užgožia įspūdžiai arba darbai, o patirties, kaip darbuotis su savo jausmais ir būsenomis nėra, dėl ko sunku pastebėti gyvenimo aplinkybių schemas visame tame chaose.

Mokykitės ieškoti ryšio tarp savų jausmų ir kitų žmonių veiksmų. Aplinkiniai labai skirtingi ir iš pirmo žvilgsnio jums net į galvą nešautų manyti, kad skirtingi žmonės vaidina jūsų gyvenime tą patį vaidmenį, absoliučiai konkretų. Pavyzdžiui, jeigu jūs mergina ir turite nuostabų tėvą, tačiau sudėtinga bendrauti su mama, nesistebėkite, jei kada nors įsipainiosite į santykius su vyru, kuris į jūsų tėvą visiškai nepanašus, užtat kalba ir elgiasi kaip jūsų mama. Ir jūs tuo pat metu bandote jiems abiem kažką įrodyti.

Būkite pasirengęs permainoms. Kadangi gyvendami pagal scenarijų, jūs įpratote prie suprantamos ir prognozuojamos, nors ir ne visada pageidaujamos gyvenimo tėkmės. Tačiau šito neišvengiamai teks atsisakyti, jei norite susigrąžinti sau nuosavo likimo autorystę. Laimės ir pasisekimo šiame darbe jums niekas negarantuoja. Bet bus bent jau įdomu – čia jau tiksliai.

Ištrūkę iš gyvenimiško scenarijaus, jūs suprasite, kad:

  • Neprivalote vaidinti vaidmenų, kuriuos jums paruošė kiti;
  • Išsilaisvins didžiulis kiekis energijos, kuri anksčiau buvo nukreipiama slopinti nepasitenkinimui atliekamu vaidmeniu ir beprasmiškai vidinei kontrolei.

Be to, anksčiau labai nervino ir vargino „režisieriai” – visada atsiranda norinčių pakomanduoti tiems, kurie gyvena pagal scenarijų. Daugiau nebenervins.

Savo likimo kalvis gali nukreipti visą energiją į originalaus kūrinio kūrimą. O koks tai bus žanras – tragedija, komedija, farsas ar melodrama, sprendžia tik pats autorius.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *