Gyvenimo prasmė

Apie gyvenimo prasmę tūkstančius metų mąsto ir paprasti mirtingieji, ir filosofai, ir psichologai, ir tikintieji. Pamėginkime panagrinėti šį klausimą įvairiais požiūriais. Kam mes gyvename? Ir kuo mes gyvename? Visa tai tarsi užburtas ratas: dirbame, gauname pinigų, išleidžiame juos maistui, o maitinamės, kad turėtume jėgų darbui. Ir tik retkarčiais prasiblaškome per šventes ar susitikę su draugais, atostogaudami. O dar į gyvenimą įsipina kančios, problemos. Ar turime jėgų ištrūkti iš šio užburto rato?

Planetoje – 7 milijardai žmonių. Ar gali visi jie turėti vieną tikslą?

Taip, gali. Kiekvienas žmogus nori būti laimingas. Amžinas laimės siekis nuolatos lydi kiekvieną iš mūsų. Kiekvienas svajoja būti laimingas. Tegu ta laimė bus ne begalinė, tačiau svarbu gyventi nekaitaliojant džiaugsmo su kančiomis. Tie, kuriuos toks kaitaliojimasis patenkina, tikriausiai išgyvena laimingas dienas arba dar nepasisotino šiuo pasauliu. Žmonės tampa laimingi, kai išsipildo jų troškimai ar kai pasiekiami tikslai.

Taip kad pradžiai vertėtų susidaryti savo svajonių, tikslų ir troškimų sąrašą.

Tai labai paprastas, įdomus ir malonus užsiėmimas. Be to, jis padės susigaudyti gyvenime ir savyje. Visus norus ir tikslus reikia aiškiai suformuluoti ir užsirašyti. Tai leis atmesti viską, kas nereikalinga, išskirti kas svarbiausia ir aktualiausia. Susidėlioti prioritetus.

Kur kas blogiau, jeigu žmogus nežino, ką reikia užrašyti. Jis neturi norų ir jėgų apie kažką svajoti, kažko siekti.

Žmogus taip ir sako: nematau savo gyvenimo tikslo. Greičiausiai jis jau įklimpo į depresiją. Ir jam reikia susiformuoti tikslą. Pavyzdžiui, savo norus ir planus paversti tikslais. Jeigu žmogų apėmė depresija, tikslu gali tapti išsikapstyti iš šios būsenos. Veikti reikia po truputėlį. Susitvarkyti namuose, išeiti pagaliau į lauką, paskambinti draugams, apsipirkti parduotuvėje. Svarbu daryti tai, kas teikia malonumą. Kažkam teikia džiaugsmą perskaitytos knygos ar peržiūrėtos komedijos. Kiti semiasi jėgų iš saviugdos. Treti pramogauja, džiaugiasi artimųjų ar draugų kompanija.

Jeigu žmogus sako, kad nemato prasmės gyventi, galbūt jam laikas keisti gyvenimišką poziciją. Tikėtina, kad iki šiol jis gyveno sau. Ir koncentravo dėmesį vien į savo vargus ir džiaugsmus. Laikas pradėti gyventi kitų labui. Tai ištrauks iš nusiminimo pelkės, pagalba kitiems visada prideda jėgų.

Po to, kai norų ir tikslų sąrašas bus sudarytas, reikia jį išnagrinėti ir išanalizuoti.

Dauguma punktų, autoriaus nuomone, tikriausiai turėtų atnešti jam laimę. Vadinasi, visi tikslai ir norai skirti tam, kad suteiktų laimę. Ir galutinis, pats didžiausias tikslas – tapti laimingu. Tai žmogaus gyvenimo tikslas. Laimė visiems skirtinga, individuali, o didžiausia bėda yra ta, kad įgyvendinę vieną svajonę, mes susigalvojame kitą. Ir visas jėgas nukreipiame eiliniams planams siekti.

Materialūs daiktai suteikia tik laikiną laimę. Viskas galiausiai nusibosta. Ir pasitenkinimą pakeičia kančia. Dėl to kur kas tikresnė laimė yra dvasinė, ji nepririšta prie materialių gėrybių. Nepaisant to, žmonės siekia daiktų ir pinigų, kai visa tai gauna – po tam tikro laiko pripranta, nusivilia ir gyvenimo prasmė pradingsta. Ateina nepasitenkinimas, nusivylimo jausmas, tuštuma. Ir viskas dėl to, kad ne ten ieškojo laimės. Pasitenkinimo ir laimės ieškoti reikia žiniose ir aukščiausiose vertybėse.

Žmogus turi savimonę. Mes visą laiką suvokiame save, savo poelgius ir tai, kas vyksta aplinkui. Mes turime protą, blaivų mąstymą, o taip pat turime melagingą Ego, kuris pridaro daug nemalonumų ir rimtai kliudo.

Kiekvienas žmogus turi suprasti savo tikrąją esmę, tikrąją prigimtį ir paskirtį. Jeigu žmogus save pažįsta, tada žino, ko nori, o tai jį dvasiškai išlaisvina. Jis daugiau nebebus priklausomas nuo materialaus pasaulio, nebematuos laimės pinigais, daiktais ir statusu.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *