Giminingos sielos kalba ta pačia kalba

Yra vienas svarbus požymis, pagal kurį atpažįstame „savus”. Ir mokslas ne per seniausiai tai patvirtino. Mus traukia tie žmonės, kurių kalba mums artima ir suprantama. Su kuriais kalbame arba rašome „sava kalba”.

Žmogus naudoja metaforas ir išsireiškimus, kurie jam artimi. O mes kalbame lygiai taip pat ir lengvai perimame kažką iš dvasiškai mums artimo žmogaus kalbos. Tyrinėtojai perskaitė begalę studentų esė, per stojamuosius parašytų rašinių, palygino juos tarpusavyje, tipologizavo tekstus pagal daugybę parametrų. Ir išsiaiškino: draugauti ir artimai bendrauti pradėjo tie studentai, kurių rašiniai buvo panašūs. Panašūs minčių reiškimo maniera, frazių struktūra, vienokių ar kitokių išsireiškimų naudojimu.

Mes išties kalbame ta pačia kalba su tais, kurie mums dvasiškai artimi. Susirandame tuos žmones internete pagal jų tekstus – oho, šis žmogus kalba taip pat, kaip mes! Ir mąsto kaip mes, juk kalba – tai minčių reiškimas.

Pas mus panaši frazių struktūra ir panašūs juokeliai. Mes suprantame vienas kito humorą. Mes lengvai sinchronizuojamės. Simpatija perauga į draugystę ir meilę, kadangi mums nereikia dėti daug pastangų, kad vienas kitą suprastume.

Ir tai įrodo, kad meilė susirašinėjant įmanoma. Taip pat tokiu būdu galima lengviau susirasti reikiamą specialistą, pavyzdžiui, psichologą, dėstytoją ar gydytoją. Reikia tiesiog pasiklausyti, kaip jie kalba. Ir paskaityti, kaip rašo. Įvertinti ne tik pasakyto ar parašyto turinį, bet ir savo reakciją į tą kalbą ar tekstą. Jums tai patiko? Sutapo su jūsų maniera kalbėti? Ar lengva įsisavinti išsireiškimus, ar suprantame to žmogaus naudojamas metaforas?

Jeigu taip – jis jūsų žmogus. Jis egzistuoja tame pačiame informaciniame lauke, kaip ir mes. Ir kontaktas su juo bus naudingas bei produktyvus.

O jeigu tekstai internete pavogti, jei žmogus juos pasisavino ir pats nesugeba nieko parašyti, reiškia, tai vilkas ėriuko kailyje, bandantis įvilioti jus į spąstus. Akivaizdus prasto kontakto pavyzdys.

Dėl to visada atkreipkite dėmesį į tai, kaip žmogus kalba. Ne veltui klasikai teigia, kad pati didžiausia laimė – kalbėtis su kitu žmogumi, tarsi su savimi. Būtent tai ir turima galvoje – bendras informacinis laukas, bendra kalba.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *