Energijos išsekimo požymiai

Kai vis dažniau žiovaujate, kai pamirštate, ką prieš minutę ruošėtės daryti, kai svajojate apie pagalvę bet kurioje vietoje ir bet kuriuo laiku, reiškia, pajutote pirmuosius energijos išsekimo požymius.

Galima susipilti į save kibirą kavos, valandų valandas hipnotizuoti buku žvilgsniu kompiuterio monitorių, šimtus kartų sau kartoti žodį „reikia” – energijos tai nepagausins. Kaipgi pasireiškia energetinis išsekimas? Ir ką su juo daryti?

Išsekimo požymiai

Tingulys

Būtų labai šaunu įminti stabdžių pedalą ir sustabdyti gyvenimą iki geresnių laikų. Gaila, bet gyvenimas tęsiasi, nepaisydamas jūsų dalyvavimo ar nedalyvavimo šiame procese. Jeigu sulėtėja veiksmai, jei veikti sunku, jeigu einate ne savo keliu – jėgos labai greitai išsenka. Atsikratyti kaltės jausmo ir šiek tiek legaliai  „pasirgti” jums padės moksliškai pripažintas chroniško nuovargio sindromas. Tik nereikia įsijausti. Jeigu išorinis pasaulis bus priverstas ilgam „netriukšmauti”, „netrukdyti”, „nejaudinti”, rizikuojate labai ilgam įstrigti tingėjimo būsenoje.

Kad sugrįžtumėte į gyvenimą, šiuo atveju prireiks kur kas juntamesnio „spyrio į uodegą”, gal net ne vieno. Įsiutinęs jus kaimynas, nelauktai užgriuvęs giminaitis ar netikėta komandiruotė taps puikia priemone „pasveikti”.

Tikriausiai pastebėjote, kad kai pykstate, ginčijatės ar esate susijaudinęs, labai sudėtinga sėdėti vienoje vietoje, atsiranda troškimas veikti, esate pasirengęs kalnus nuversti. Tai ne pats geriausias variantas kasdieniniame gyvenime, tačiau tokio pobūdžio „spyris” labai padeda žmonėms, kurie mėnesių mėnesius drybso ant sofos ir „ieško gyvenimo prasmės”.

Ką daryti? Jeigu jūsų aplinkoje atsirado toks žmogus, nebandykite pataikauti, užjausti dėl šios „ligos”. Nereikia supratingų atodūsių. Pamaitinkite jį teigiamomis emocijomis ir energija sugrįš.

Nemiga

Turėkite galvoje, kad stingant energijos, ne visada pavyks dribti į lovą ir užmigti kūdikio miegu. Slopinamos emocijos, susikaupusios problemos sukels ne tik vidinės tuštumos jausmą, bet ir nemigą.

Po kelių bemiegių naktų perspektyva praleisti tokiose kančiose dar ir sekančią naktį sukels dar didesnį nerimą. Ir kuo labiau įkalbinėsite save, kad „reikia pamiegoti”, tuo sunkesnė laukia naktis. Troškimas kontroliuoti įvykius ir baimė akis į akį susitikti su savo problemomis bemiegant, privers jus iš visų jėgų laikytis įsikibus realybės. Jeigu nebaigtų reikalų ir neišgyventų emocijų prisikaupia pernelyg daug, nemiga pamažu tampa chroniška.

Ką daryti? Atsipalaiduokite, nusiraminkite, nešnairuokite į žadintuvą ir neskubėkite griebtis migdomųjų. Jie padės užmigti giliu miegu, tačiau šitaip praleisite greitojo miego fazę, be kurios neįmanoma atgauti jėgų. Į pagalbą ateiti gali fiziniai krūviai. Jei nesimiega, pradėkite judėti, pavyzdžiui, užsiimkite kokiais nors buitiniais darbais.

Nemigos galima atsikratyti dar vienu būdu. Nusistatykite žadintuvą trečiai valandai nakties, kad, pavyzdžiui, išneštumėte šiukšles, suvaikščiotumėte į visą parą dirbančią parduotuvę, pasigamintumėte valgyti ir t.t. Labai greitai organizmas pradės protestuoti prieš tokį negailestingą išnaudojimą ir suformuos sau užduotį „išsimiegoti bet kokia kaina”.

Kad nereikėtų sukti galvoje nesibaigiančių dialogų ir nekurti vis naujų ir naujų galimų įvykių variantų, prieš atsigulant reikia paleisti situaciją. Pats paprasčiausias būdas atsikratyti nemigos – atsikelti iš lovos ir užbaigti, ko nebaigėte daryti. Susiformuokite įprotį užsirašyti visas mintis, abejones, dvejones, problemas dienoraštyje. Nekaupkite nebaigtų reikalų ir visada užbaikite pokalbius, net jeigu teks padaryti tai su pašnekovu mintyse. Pasakykite jam mintyse viską, ko nespėjote išsakyti asmeniškai ir paleiskite situaciją. Taip pat atkreipkite dėmesį į tai, kad lova – tai vieta miegui ir niekam daugiau. Nepaverskite jos valgykla, biblioteka ar kino sale.

Mieguistumas

Patyrinėkite, kada būtent kyla noras miegoti. Jeigu prieš tai nesukasėte daržo ir nepaplušėjote kitame varginančiame darbe, reiškia, snaudulys ima iš nuobodulio. Užsiimate tuo, kuo nesinori užsiimti. Visa jūsų energija išsieikvojo kovai su savimi, savo troškimų slopinimui, varginančių, jums svetimų taisyklių ir nuostatų vykdymui. Kadangi realus gyvenimas jums atrodo pilkas, varginantis ir įtemptas, visiškai natūralu, kad kyla noras prigulti „žiemos miego”. Tačiau kol šiame pasaulyje „jūsų nėra”, nebus iš kur pasisemti ir naujos energijos.

Yra ir kita medalio pusė. Pavyzdžiui, jūs ilgą laiką su entuziazmu ir dideliu įkvėpimu žengėte link savo tikslo. Ir kai atėjo laikas pasidžiaugti rezultatais, jus staiga apėmė mieguistumas. Organizmas visą tą laiką tiekė jums energiją avansu, tarsi išdavė kreditą, o dabar atėjo jūsų eilė pasirūpinti juo.

Ką daryti? Kad netektų pabusti gyvenimo pabaigoje dramatiškoje situacijoje, reikia jau šiandien susimąstyti, kaip gyvenate, kuo užsiimate, kiek visa tai jus džiugina. Nebijokite prisipažinti sau, kas netenkina, įvardinkite ir realizuokite savo norus realiame pasaulyje.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *