Du žodžiai, kurių geriau niekada nesakyti

„Niekada nesikeisk”. Taip man albume per išleistuves mokykloje parašė vienas klasės draugas. Frazė buvo trumpa ir ganėtinai miela, tačiau tuo pat metu išmušė mane iš vėžių. Nejaugi aš tokia tobula, kad nebereikia keistis? Ir aš, beje, daug metų nuoširdžiai maniau, kad visgi neturiu priežasčių keistis. Kad aš tikrai tokia ideali.

Mano buvęs partneris, kai tik susipažinome ir pradėjome susitikinėti, pasakė man tą patį: „Niekada nesikeisk”. Tik labai įdomu, kodėl gi mes taip kivirčijomės po kelių metų, kodėl jis reikalavo, kad pasikeisčiau ir prisitaikyčiau prie jo. Keista. Argi aš nesilaikiau jo palinkėjimo ir nelikau savimi, nieko savyje nekeisdama? Tik tada, kai išsiskyrėme, supratau, kokie absurdiški šie žodžiai – „niekada nesikeisk”.

Kai žmonės jums sako, kad niekada nesikeistumėte, tai reiškia, kad jiems patinka kažkoks konkretus jūsų bruožas. Ir jiems norisi, kad šį bruožą išsaugotumėte. Žmonės bijo, kad jeigu pakeisite tai, kas jiems taip patiko – savo optimizmą, gerumą, sąžiningumą, ką tik norite – tada dings ir pasikeis tasai asmuo, kuriuo jūs kažkada buvote.

Ir daugelyje situacijoje toks palinkėjimas skamba maloniai. Galų gale tai juk savotiškas komplimentas, tiesa?

Vienintelė tokio palinkėjimo problema slypi tame, kad jūs patys pradedate gyventi svetimą savo gyvenimo versiją, o ne taip, kaip patiems norisi ir reikia.

Šitas palinkėjimas tegu ir maloniai skamba, tačiau iš tikrųjų trukdo jums augti. Ji pajėgi užsmaugti visą jūsų potencialą.

Baigusi su minėtais santykiais, aš pagaliau pirmą kartą ryžausi pasikeisti. Aktyviai užsiėmiau sportu, surizikavai pereiti dirbti į naują kompaniją ir susidomėjau turizmu. Visa ši veikla labai skyrėsi nuo tos, kuria užsiėmiau anksčiau ir iš pradžių buvo baisoka. Iš kitos pusės – pajutau įkvėpimą, atsirado noras mokytis ir pasitikti naujus gyvenimo iššūkius.

Pokyčiai nėra blogis. Mes labai klystame, manydami, kad keistis yra blogai, kadangi nedaug kas nori rizikuoti. Realybėje bet kokios permainos gausina teigiamų įvykių skaičių gyvenime.

Užuot raginę kitus nesikeisti, verčiau darykite priešingai – skatinkite pokyčiams, nes kiekvienas pasikeitimas visada duoda daugiau naudos, negu žalos.

Pokyčių dėka tapau protingesnė, stipresnė, lankstesnė ir atsparesnė. Pokyčiai padėjo suprasti, kuo noriu būti ir mano asmeniniu atveju jie atnešė į gyvenimą vien pozityvą ir pažangą.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *