Drovumas – ne nuosprendis, o mūsų pasirinkimas

Klystate, jeigu manote, kad šis charakterio bruožas yra įgimtas ir nesikeičia. Bet kokia asmenybė pasižymi tam tikru lankstumu ar sugebėjimu adaptuotis, dėl to viskas priklauso nuo jūsų. Drovumas – tai ne nuosprendis, o viso labo jūsų pačių pasirinktas sąveikavimo su aplinka būdas.

Drovumo priežastis

Niekas negimsta droviais ir nedrąsiais. Šis bruožas tikriausiai bus įgytas dar vaikystėje. Dažniausiai dėl pernelyg globojančių tėvų, kurie neleidžia vaikams savarankiškai tvarkytis su įvairiomis socialinėmis situacijomis. Prisideda žema savivertė, dėl kurios kaltas palaikymo deficitas, bendraamžių patyčios ar socialinė izoliacija. Gera naujiena: tepę suaugusiais, mes galime išmokyti smegenis adaptuotis prie naujų situacijų, kad jūs, kaip šių smegenų savininkas, galėtumėte tobulinti savo socialinius įgūdžius. Labai lengva užstrigti ribotame realybės suvokime, tačiau mes iš tikrųjų galime keistis ir atsikratyti nereikalingo drovumo. Tai nėra paprasta, bet visgi pamėginkite išmokti žvelgti į pasaulį kitaip.

Kaip išsiugdyti pasitikėjimo jausmą?

Ar sakėte kada nors patys sau, kad esate pernelyg drovus, uždaras ir nepasitikintis, kad pirmas pradėtumėte pokalbį? Bloga naujiena: veiksmas eina pirmiau už pasitikėjimą. Kad taptume pasitikinčiais socialiniame gyvenime, turime padaryti tai, ko bijome. Žiauroka frazė, bet būtent taip mes mokomės. Kai žinome, kaip reikia kažką daryti, nebejaučiame nepasitikėjimo. Mums nereikia sukti galvos, bandant suprasti savo tolimesnius veiksmus – mes juos jau žinome. Ir tai labai stiprina pasitikėjimą. Būtent čia pradeda veikti drovumo ir nedrąsumo atsikratymo mechanizmas. Tai ne kokia nors mistinė ar ezoterinė praktika, o tiesiog naujų įgūdžių įgijimas. Mums labai pasisekė, kad galime treniruotis šioje gyvenimo mokykloje, kad įveiktume drovumą.

Kiek laiko tai užims?

Atsakymas labai paprastas: vieni žmonės mokysis greičiau, kitiems prireiks daugiau laiko. Sakoma, kad suformuoti naują įgūdį galima per 20 valandų. Suformuoti, bet ne įtvirtinti. Meistriškumo požiūriu tai užims gerokai daugiau laiko – iki to momento, kai išmoksite susitvarkyti su savo „nepatogiomis” emocijomis bendravimo metu. Faktiškai tai maratonas, o ne sprintas. Taip, jūs negalėsite greitai pasiekti finišo, tačiau kam to reikia? Svarbiausia – jūs suprantate, kaip pagerinti gyvenimą, dėl to nebeieškote stebuklingos tabletės, kuri akimirksniu privers jus pasijusti kitaip. Pasitikėjimas – tai ne vienkartiniai skiepai, tai nuolatinės pastangos. Stebėkite savo pažangą, bet visada turėkite galvoje, kad finišo nėra. Rašykite dienoraštį, kad galėtumėte apžvelgti tai, ką jau padarėte ir motyvuoti save tęsti kelionę į priekį. Galvokite ne apie finišo liniją, o apie pažangos požymius.

Liaukitės kartoti sau „aš droviuosi”

Drovumas – tai bruožas, kuris sugeba labai giliai įsišaknyti. Žmonės paprasčiausiai nenori jo atsikratyti, manydami, kad jie su šiuo jausmu jau susigyveno ir jis tapo neatskiriama jų dalimi. Kaip tik pridedate žodelytį „aš” prie žodžio „droviuosi”, darosi kur kas sunkiau išsiskirti su šiuo pojūčiu. Pakeiskite frazę „aš droviuosi” fraze „aš kartais būnu drovus” arba „aš vis labiau pasitikiu savimi”. Kai drovumas tampa jūsų dalimi, jis veikia kaipo kliūtis bet kokiems pokyčiams.

Pasiruošimas „drovaus elgesio modelio” atsikratymui

Tai jau praktiški saviugdos aspektai, kurių tikslas tapti labiau pasitikinčiu žmogumi. Nebandykite pasitikėjimo šturmuoti – rizikuojate nusivilti ir mesti šį užsiėmimą. Vietoje to ženkite nedidelius žingsnelius, spręskite problemą pamažu ir palaipsniui, kai esate tam pasirengęs. Būtent pasirengęs, o ne kai jaučiatės daugmaž patogiai. Kiekviena nauja problema sukels naują nerimo ir diskomforto bangą, jums reikia išmokti jas įveikti.

Keiskime mąstymą

Treniruokite save, kad galėtume kitaip pažvelgti į įvairius dalykus, pašalinant iš jų negatyvą. Jeigu sakote „aš droviuosi”, pakeiskite į „dirbu su savo pasitikėjimu”. Jei sakote „aš negaliu”, pakeiskite į „aš pasistengsiu” ar „man pavyks”. Kai prasideda įprastas negatyvus mąstymo procesas, iškart imkite ieškoti jam pozityvaus pakaitalo.

„Labas rytas!”

Kad taptumėte labiau socialus, tiesiog pasakykite „labas rytas” ar „sveikas” žmonėms, kuriuos sutinkate gatvėje. Šis paprastas pratimas treniruoja pasitikėjimą ir palengvina bendravimą su nepažįstamais.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *