Atsikratykite nereikalingų kontaktų, kad atkurtumėte energijos atsargas

Jeigu jums kelia nerimą sveikata, jei verslas išgyvena ne pačius geriausius laikus ir jaučiate jėgų stygių, pamėginkite sumažinti kontaktų su žmonėmis intensyvumą.

Taip, bendravimas, be jokios abejonės, labai naudingas, tiesiog būtinas kiekvienam žmogui dalykas. Susitikimai, pokalbiai, susirašinėjimai – visa tai sieja mus su aplinkiniu pasauliu. Tačiau bendravimo perteklius ne mažiau pavojingas negu jo trūkumas.

Už kiekvieną kontaktą mokame savo emocijomis, ir eikvoja jas abi bendraujančios pusės. Išimtis – artimi žmonės, su kuriais bendraujame be ypatingų pastangų, nesidrovėdami būti pačiais savimi. Jie gerai mus žino, žino mūsų charakterį, pažiūras, gyvenimo būdą.

Bendravimas su nepažįstamais, net jeigu jie labai geri žmonės, atima kur kas daugiau jėgų.

Toks bendravimas gali smarkiai išsekinti, dėl to, kad pokalbio metu tenka eikvoti energiją laikysenai, geroms manieroms, teisingam žodžių tarimui, pašnekovo išklausymui ir, pagaliau, kantrybei tą pašnekovą ir jo kalbas iškęsti.

Tačiau ne vien bendravimas atima jėgas. Išsekinti gali kiekvienas kontaktas. Pavyzdžiui, netgi be paliovos skambantis telefonas gali įvaryti depresiją.

Renginiai, kurie neduoda mums jokios naudos, nesibaigiantys mandagūs pokalbiai apie dalykus, įdomius vien jūsų pašnekovams, susirašinėjimas vien iš mandagumo – visa tai kelia klaikų nuovargį.

Net jeigu visą dieną rimtai nieko nenuveikėte, o viso labo įvairiais būdais bendravote, vis tiek vakare galite pasijausti visiškai išsekęs.

O nemaloniausia yra tai, kad chroniškas nuovargis laikui bėgant pereina į chronišką išsekimą.

Kokia galėtų būti diagnozė? Jūs apsinuodijote pertekliniu bendravimu.

Kokie galėtų būti vaistai? Reikia sumažinti kontaktų skaičių ir skirti daugiau laiko sau.

Tęsti tuščius pokalbius ar klausytis ilgų išpažinčių – visiškai ne tie dalykai, kuriais norėtumėte užsiimti. Suprantu, kad jeigu ignoruosite susitikimą, kuriame pažadėjote dalyvauti, pasijausite nesmagiai. Tačiau kam apskritai eiti į susitikimą, jeigu iš anksto žinote, jog jis jums absoliučiai beprasmiškas?

Nereikalingų kontaktų skaičiaus sumažinimas leis kur kas greičiau atstatyti išeikvotą energiją. Be to, galėsite suprasti, kokie būtent žmonės visą tą laiką „krovėsi savo baterijas”, pasijungę prie jūsų tarsi prie elektros rozetės. Juk jie iškart pademonstruos didžiulį troškimą sugrąžinti ankstesnę situaciją, pasistengs ištraukti jus iš izoliacijos bet kokia kaina.

Jūsų telefonas bus įkaitęs nuo visų jų skambučių ir pranešimų „aš dėl tavęs nerimauju” ir t.t. Dėl to pirmiausiai nutraukite bendravimą būtent su tokiais žmonėmis.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *