Atsakomybė – tai apsidraudimas nuo bėdų

Gyvenime nuolat kyla situacijų, kurios vienaip ar kitaip paveikia mūsų emocinę būseną. Be to, ši įtaka ne visada gali būti vertinama kaip teigiama. O pačius įvykius vertiname kaip savotiškus provokuojančius veiksnius. Ir pasitaiko, kad žmogus ima stengtis tokių veiksnių vengti. Tik nelabai jam tai sekasi. Juk, tiesą sakant, visi šie provokuojantys veiksniai ir yra mūsų gyvenimas. Su jų pagalba mes mokomės gyventi.

Kaip bebūtų keista, būtent bėdos suteikia mums galimybę tobulėti. Be to, pagrindinis dalykas asmenybės tobulėjime, mano nuomone, yra gebėjimas realiai suvokti, kas vyksta. Tikriausiai pastebėjote, kaip negandos gyvenime gadina nuotaiką, kaip pablogėja savijauta. Kalba eina ne tik apie globalinius įvykius, smulkmenos irgi prideda negatyvo, ypač kai ima kauptis.

Tačiau jei atidžiau įvertinsime kokią nors situaciją, pastebėsime, kad nebuvo labai rimtų priežasčių nusiminti. Taip veikia automatinis suvokimas. Kitaip tariant, jūs turite šabloną, pagal kurį reakcija į bėdą turėtų tapti jūsų nuotaikos ir emocinės būsenos pablogėjimas. Taip jau priimta (kada, kieno priimta, neaišku).

Nuo to, kokioje būsenoje esame, priklauso ne tik tai, kaip bendraujame su aplinkiniais, bet ir mūsų požiūris į save pačius. Tokiose situacijose dažniausiai priimta kaltinti. Ką kaltinti, tai jau skonio reikalas, save ar įvykį, jokio skirtumo. Nepriklausomai nuo to, ką kaltiname, situacija tik blogėja. Ir jums blogai, išties labai blogai.

Tokiais atvejais galima pabandyti pažvelgti į situaciją kitu kampu. Pabandykite savęs paklausti: „Ar aš gyvenu dėl savęs ar dėl aplinkybių?” Nejaugi, jei patys esate savo gyvenimo šeimininkai, staiga leisite save užvaldyti bėdoms ar aplinkybėms? O juk būtent taip ir atsitinka, aplinkybės tokiais atvejais jus kontroliuoja – per jūsų būseną, savijautą.

Galbūt jau laikas prisiimti atsakomybę už savo būklę. Žinau, kad tai skamba kaip koks nors nuvalkiotas pamokslas, kurį jums vaikystėje skaitydavo pagyvenęs mokytojas. Tačiau juk tai galima pavadinti ir kitaip, pavyzdžiui, autoryste. Autorius turi teisę keisti savo būseną. Svarbiausi žodžiai čia yra turi teisę. Jūs taip pat turite teisę dėl kažko nesijaudinti, jei pakeisite savo suvokimą apie tai, kas nutiko.

Dažniausiai mes patys sugalvojame temų pergyvenimams, paskui surandame kokį nors šios temos tragiškumo patvirtinimą, užkuriame save, įsiūbuojame, o jei nuoširdžiai pažvelgtume į situaciją, dažniausiai paaiškėtų, kad ne viskas taip tragiška. Galima tai pastebėti, išplėtus savo realybės ribas. Pripažinus, kad taip išties gali atsitikti, tačiau būtina stengtis, kad neatsitiktų.

Juk jeigu bėdą traktuosite kaip pamoką, iš kurios galima gauti naudos ir patirties, ateityje tokių bėdų daugiau nebeturėsite. Atminkite, jūs esate savo gyvenimo autorius ir turite teisę. Štai taip atsakomybė gali padėti, iškilus bėdai.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *